Skocz do zawartości

skrzynia biegow manualna bmw e46 323i


rafalisko1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post wiec mam nadzieje ze stali wyjadacze mi pomoga.

Problemem jest wyskakujaca jedynka oraz nie do końca plynnosc przelozen glownie na niskich biegach 1 i 2 w mojej BMW e46 323i 99rok.

Chcialem to naprawić ze względu na to ze kupno skrzyni jest dla mnie kupowaniem kota w worku i nie wiem czy nie kupie gorszego szmelcu niż mam.

Czy możecie polecić warsztat w woj. małopolskim lub slaskim który fachowo zajmie się ta skrzynia??

Czy możecie polecić miejsca gdzie kupie pewna uzywana skrzynie?

Jezdze z wyskakujaca jedynka 2 lata i mam już trochę tego dość.

Mechanik powiedział telefonicznie ze w takim przypadku najlepiej wymienić kolo 1 biegu, pierścienie synchronizatora oraz czesc przesuwna miedzy 1 a 2 biegiem.

Czesci te znalazłem tylko oryginalne i kosztują razem okolo 3 tys. + robota Czy jest możliwość kupna dobrej klasy zamiennikow?

czytałem rozne fora ale nikt nie pisze konkretnie tylko odp. typu kup uzywana będzie taniej itp.

Proszę o konkrety, adresy warsztatow, dobrych sklepow z zamiennikami, sklepu z pewna uzywana skrzynia do wymiany itp.

Będę wdzięczy za porady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię denerwować, ale kupno używanej skrzyni manualnej nie jest głupim pomysłem. To nie automat w którym o wiele szybciej się żużywają elementy.

Skrzynie manualne jak widać nawet na forum nie ulegają uszkodzeniom, a jeśli już to jest mały procent szczególnie przy benzynowych jednostkach.

 

Części jeśli są tak drogie to się nie opłaca tego robić.

 

Kupno skrzyni używanej powinno zmieścić się w 500zł. Wymienisz w niej olej i będzie wszystko ok. Przygotuj się na dodatkowe koszta bo pewnie nie wiesz jak wygląda sprzęgło. Jeśli dobrze pokusił bym się o wymianę łożyska oporowego które nie jest drogie, a warto wymienić przy okazji bo skrzynie często się nie zrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

juz to widzialem, mialem tylko nadzieje ze moze ktos na forum jest bardziej uczciwy i lepiej by bylo skrzynie tu kupic od kogos niz na allegro.

 

Jaka mam gwarancje ze nie zaloze gorszej niz mam

Cena dla mnie nie gra roli.

Ceny wahaja sie od 150 do 400zl

Moge zaplacic nawet wiecej ale potrzebuje dobra czesc jak tylko jest to mozliwe

Kupie tez zawor DISA i przeplywomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie,

sprawdzalem na realoem i numery skrzyni sa takie same do modeli:

E46 320i, 323i, 325i

E39 320i, 323i, 325i

Czy aby napewno jesli wybiore ktorakolwiek skrzynie z wyzej wymienionych modeli to bedzie to samo co w mojej e46 323i?

Czy sa one identyczne czy moze jakies nie duze roznice wystepuja?

Ps, dalej szukam tej skrzyni.

Dzieki z gory za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.