Skocz do zawartości

323. Sprężyny z cabrio do coupe/sedan


Maverick13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy zakładał ktoś może sprężyny z cabrio do coupe/sedna?

Musze wymienić u siebie bo pękła. Chce kupić Kayabę K-flex RJ5016 długość 254mm grubość 15,4, ale sprzedawca namawia mnie na spręzyny z wersji Cabrio RJ5256 o długości 232 mm i grubości 16,8mm.

Czy różnica 1,4mm nie usztywni za bardzo auta?

Stosował ktoś taki patent kiedyś?

Jak podejrzewacie będzie wysoko stał tył? różnica w wysokości pomiędzy sprężynami to 22mm z tym ze na grubszej sprężynie pod masą auta pewnie mniej się ugnie....

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cieżko powiedzieć, ale na pewno tył siądzie. Zalezy jak to będzie korespondować z przodem. To że są sztywniejsze to dla tego że ma do dźwigania cieższe auto z tyłu.... na samą jazdę to nie powinno aż tak wpłynąc, bo nie są to jakieś sportowe sprężyny... Może minimalnie twardsze wybieranie nierówności poprzecznych będzie... kwetsia tylko wyglądy co by nie wyglądał jak startując bombowiec :D

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... chyba masz rację. Załóżmy ze na tych grubszych siadłby tylko o 10mm pod wpływem masy auta i już to nieciekawie może wyglądać... tylko że niby cięższe cabrio nie ma tak nisko osadzonej dupy. chyba się nie dowiem dopóki nie sprawdzę...

a czy słyszał może ktoś o sprężynach K+F ??? potrzebuje znać ich wymiary grubość i wysokość.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie k+f i lejsofors są bardzo dobre. Wyższa półka. Dobrze też sprawuje sie polski d&d

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tych K+F to te standard czy wzmacniane?

Mam taką zagwozdkę, że moje oryginalne sprężyny -jak pomierzyłem grubość to początek zwoju 10,3mm a w najgrubszym miejscu pośrodku sprężyny 16,4mm

 

KF w wersji standard ma od 9,3mm do 15,5mm a high duty 9,55 do 15,6 mm więc trochę mnie niż moje w standardzie a chciałbym mieć taką samą sztywność z tyłu...

Dzwoniłem dziś do Niemiec i pytałem o sprężyny do cabrio i wyglada na to że chyba ja mam włąśnie z cabrio bo wymiary sie idealnie zgadzaja... dziwne...

Po prostu chciałym zachować te same parametry jakie miałem... nie było za sztywno ale tez buda nie bujała na boki. nie było też zbyt wysoko. Sam już nie wiem, czy ryzykować i zamawiac te z Cabrio?

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.