Skocz do zawartości

316i - ABS, dziwny problem z kontrolką


kisudvd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Od pewnego czasu zmagam się z problemem "świecącej lampki ABS" w moim E36 316i, lampka zapaliła się jak przykręciłem ją (odkręcona lampka to spuścizna po poprzednim właścicielu). Oczywiście wg teorii w takim przypadku ABS działać nie powinien, a jednak poniżej kilka faktów:

 

1) Zimą jakoś nie narzekałem na brak ABSa - tj. przy hamowaniu wydawało się, że hamulce ładnie "dostosowują prędkość kół do powierzchni", a pedał hamulca bije i wszystko wydaje się cacy

2) Czujniki przy wszystkich kołach - każdy na poziomie 1,1kO

3) Podłączenie pod komputer (INPA) - błędy były na 3 kołach (czujniki), zresetowałem i po tygodniu znowu podłączyłem - już się nie pojawiły ponownie (a lampka nadal się pali) - ogólnie wg komputera nie ma błędów w module ABS

4) Podłączenie pod komputer (INPA) - sprawdzenie prędkości kół - "na żywo" obracałem każdym kołem i na ekranie widać było prędkość - IMO wydaję się, że czujniki są w porządku

 

Macie może jakieś pomysły co zrobić z tą nieszczęsną lampką (lub może po prostu coś nie działa, a nie zauważyłem tego jeszcze)?

Edytowane przez kisudvd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) i 4) zastanowiłbym się bardziej nad tymi czujnikami czy faktycznie są sprawne, po to jest komputer żeby wskazywał usterki, a najczęściej w przypadku czujników wiąże się ich usterką.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że wyglądają na sprawne. Skoro pokazują prędkość jak obracam kołem (tj. moduł ABS to czyta) to co może być z nimi nie tak?

 

Komputer może i pokazywał, ale równie dobrze ktoś w przeciągu tych lat mógł je wymieniać i nie zresetować błędu. Z tego co wiem, to po resecie błędy jeżeli ciągle występują fizycznie to powinny się pojawiać także po odczycie z modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.