Skocz do zawartości

pomocy z telefonem w e38


wyplosz1484

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. panowie mam problem z telefonem w mojej bmw e38 728 z 98r wkladam karte sim w wyznaczone miejsce czy to pod tel czy do bagarznika do centralki i nic sie nie dzieje. po wcisnieciu na słuchawce przycisku z takim kuleczkiem zapala sie na chwile i zaraz gasnie, i pojawia sie dzwiek w głosnikach. czy na wyswietlaczu navi sie cos powinno wyswietlic? co moze byc nie tak z tym fonem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak aktywna. karta wyjeta z tel ktorewgo uzywam na codzien. gdzies na innym forum wyczytalem ze to jest karta nowego typu i ma inaczej rozmieszczone styki ale nie wiem czy to prawda i czy tak moze byc. a druga sprawa jest taka ze wydaje mi sie ze starsze karty sim były troche w innym miejscu umieszczone na tej duzej karcie z ktorej sie mała karte wyłamywało. teraz sa bardziej na srodku a kiedys (tak mi sie wydaje) były bardziej z boku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie bede kupowal kart ze wszystkich sieci zeby to sprawdzic. nie ma jakiegos znachora od tematu na tym forum?? nawet jesli to nie taka siec jak powinna byc to chociaz jakis komunikat powinien sie wyswietlic. czy na ekranie nawi nie powinno sie cos wyswietlac propo fona?? jesli nie to gzie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam objawy. przekrecam stacyjke i rozlega sie dzwiek tel w głosnikach i tel sie na chwile zapala (wyswietlacz, bez napisow tylko tak jakby sie resetowal czyli tylko piksele). po wcisniecu przycisku z kułkiem telefon sie zapala i ponownie dziwiek po czym gasnie. (wnioskuje ze to dobrze) jak wsadze karte sim w miejsce pod tel nic sie nie zmienia. jak wsadze karte do centralki w bagazniku dalej nic sie nie zmienia. nigdzie nic sie nie swieci ze jest tel w tyl aucie czy na wyswietlasczu liucznika czy na ekranie od nawi. jedyna reakcja tel jest po wcisnieciu tego przycisku na słuchawce. dogrzebałem sie do centralki i mam cos takiego: model: suf1693e. podejzewam ze ta centralka została wymieniona bo jest na niej napis markerem e38 (jak to czesto bywa z czesciami ze szrotu) jednym słowem tel nie dziala i chciałbym to zmienic. nie wiem co mam wiecej napisac jakich informacji udzielic. kostki posprawdzałem nie sa powypinane, kable wygladaja dobrze itp. raz czy dwa mi sie zdarzyło ze po wcisnieciu tego przycisku ekran na słuchawce sie zaswiecil po czym pokazał sie napis "bmw gsm" i odrazu zgasł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nawet sprawdziłem i przeswietlilem wiazki kabli. no niby jeden kabelek w koloze bialym nie mial przejscia albo leci gdzies indziej i go nie znalazłem. a inne za to miały na raz na kilku stykach. nie wiem czy tak powinno byc czy gdzies jest rozwalona wiazka i sie kabelki zwieraja. potrzebny byłby mi jakis schemat. jesli ktos takowy posiada to poprosze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.