Skocz do zawartości

[e39] Nie działa Webasto- Potrzebna diagnoza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabrałem się za diagnozę webasto u siebie ponieważ niestety nie działa. Jest to Webasto Thermo Top Z/C-D czyli ogrzewanie postojowe i dogrzewacz. W tym momencie urządzenie jest wyjęte . Sterownik jest chyba analogowy. Po otwarciu drzwi lub bagażnika dmuchawa się załączała ale oprócz tego żadnego dymku, pompki impulsowej też nie słyszałem. Wirnik pracuje 1 minute i sie wyłącza .Oprócz tego Pompka obiegu wody nie działa . Bezpośrednie podanie napięcia nie powoduje absolutnie nic. Czy da się rozebrać jej elektronikę? Wirnik już rozmontowałem ale co dalej? Pompka używana kosztuje 250 zł czyli strasznie dużo jak na takie pierdoło. Czy jeśli pompka wody nie działa webasto moze nie zastartować mimo ,że reszta podzespołów jest sprawna? Czy można zamienić jakąś inną pompką tę nie działającą? Świeca działa bo podanie napięcia powoduje jej rozgrzanie. To samo z samym wirnikiem.

 

Czy ktoś podrzuci jakie powinny być napięcia na wyjściach do świecy, pompy itd na wtyczkach sterownika ?

 

http://www.the75andztclub.co.uk/forum/showthread.php?t=100297&highlight=FBH+install

Tu przeczytałem ,że 3 rezystory smd lubią paść na sterowniku . Ale jak można się 100% przekonać ,że wymagają wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.