Skocz do zawartości

Allegrowe Chip Boxy


tadziu208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę nie zmieszać mnie z błotem, nie mam zamiaru robić żadnego tunink, moje pytanie wywodzi się jedynie z ciekawości :oops:

A więc przeglądając sobie allegro napotkałem się na aukcje z chip boxem a mianowicie http://allegro.pl/chip-tuning-box-25km-bmw-318ci-e46-118km-benzyna-i3191172973.html

Moje pytania :

- Czy jest możliwe uzyskanie przez taką rzecz w samochodach nieoturbionych, z taką pojemnością zyskanie tak dużej mocy przez taki chip?

- Czy ma to wpływ np. na silnik, dostaje bardziej w dupę czy coś w tym rodzaju?

- Czy potraficie wskazać na jakiej zasadzie to działa, jeżeli w ogóle działa.

 

Wiem że były już takie tematy, bo ciekawi to na pewno nie tylko mnie, ale wszystkie co znalazły jakoś kończyły się sporami między użytkownikami :| , więc jak ktoś potrafi powiedzieć coś na temat tego pseudo wzrostu mocy 25KM za 120zł :duh: (w co w ogóle nie wierze) to proszę o wypowiedź. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego od BOXA,

nie możliwe jest uzyskanie dodatkowej mocy rzędu 25-30 KM i 30-50 NM poprzez chip czy box w silniku wolnossącym benzynowym. Przedstawione przyrosty można uzyskać owszem ale w silnikach doładowanych tak benzynowych jak i diesla. W wolnossącym nie wiele da się zrobić, ponieważ nawet kiedy zwiększymy dawkę paliwa to nie ma możliwości dołożenia ciśnienia powietrza przez co paliwo nie będzie spalane w całości i będzie dymienie a no i większej mocy z tego też nie będzie. Natomiast zmiany w komputerach silników doładowanych dają możliwość zmian w mapie pod względem powietrza i paliwa, co pozwala uzyskać lepszą mieszankę i przyrosty w standardowych programach takie jak na wspomnianej aukcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.