Skocz do zawartości

E36 2.0 Wyje przy wciskaniu sprzegła


KamilDenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zakupiłem e36 2.0i 97r touring i mam powazny problem :( Od momentu zakupu przy wcisnieciu sprzęgla slychac wycie podobne do pompy wspomagania , po puszczeniu sprzegla natychmiast ustaje . Robie duzo około 5 tys kilometrow miesiecznie i nie chciałbym nespodzianek. Autko ma juz 330tys przebiegu choc swietnie sie trzyma , chciałbym nim jeszcze pojezdzic a nie zlomowac:( Prosze o rade ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo.Po wciśnięciu sprzęgła słuchać tarcie z tyłu auta jak i na luzie też je słychać,ale tylko wtedy gdy auto jest w ruchu.Jak stoi jest okej i nic nie słychać.Mechanik mi powiedział,że to zużyty dyferencjał.Może tak być? Jestem nowa i jak wepchałam się w zły temat to przepraszam z góry :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn jest w dyferze i w skrzyni też jest. Z biegami jest tak, że czasem nie chce się wbić bieg obojętnie jaki tak jak by skrzynia się zacinała. Jak puszczę sprzęgło i wcisnę jeszcze raz to problem znika. Wczoraj miałam pierwszy raz sytuację, że po ostrym hamowaniu nie mogłam wbić luzu i zgasło jak się zatrzymałam całkiem. Płyn hamulcowy reż jest w normie. Jak odpalam auto to obroty falują zawsze dwa razy i się wyrównują czasem falują jak stanę pod górkę, a tak silnik praxuje bardzo ładnie. Napisałam w razie czego wszystkie usterki :) jestem posiadaczką tego auta od niedzieli :) Dodam,że silnik to 1.8 is. Edytowane przez Kolczyk_Op
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ma racje to wina dyfra ale sprawdził czy olej w nim jest? czy tylko stwierdził to po twoim słownym opisie dolegliwości?

 

Sprawdził sam.Pojechałam do niego wjechał na podnośnik i wykręcał śruby.W moście olej jest bardzo rzadki i nie wygląda na pierwszej świeżości. Ma być taki rzadki prawie jak woda? Nie chciałam go wymieniać jeżeli za chwilę będę zmieniała dyferencjał,bo to dwa razy ta sama robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.