Skocz do zawartości

M43 1.8i 93r. Strzelanie przy module cewek zapłonowych


SzeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę nowy temat gdyż przy już utworzonych pytałem sie o porady - nikt nie odpisał a pojawiły się nowe fakty. Otóż problem wygląda następująco - najczęściej w deszczu lub tuż po autko dziwnie przerywa przy starcie. Wrzucam 1kę i gdy chcę ruszyć auto jakby traci moc na zasadzie że obroty spadają do 200-300 ciężko chodzi, szarpie jak jelczem i nie ważne ile wcisnę gazu on i tak będzie "mielił problem" aż do poprawnej pracy.

 

Udałem się z zapytaniem do specjalisty i powiedział że być może są to kable zapłonowe. Poradził mi w ciemności spryskać kable wodą i zobaczyć co się będzie działo. Otóż żadnych wizualnych i spektakularnych zjawisk nie zaobserwowałem lecz usłyszałem. Mianowicie gdzieś w okolicach właśnie modułu cewkowego (nie wiem czy dobrze wymawiam tą część, chodzi o tą skrzynkę nad cewkami) usłyszałem strzelanie bardzo, bardzo podobny odgłos do elektrycznych zapalniczek do kuchenek gazowych. Dodam że strzelanie ustało momentalnie przy gaszeniu silnika gdyż myślałem że wisko o coś haczy lecz to rozwiało wątpliwości. Pytanie brzmi, czy to strzelanie a myślę, że jest to przebicie może mieć wpływ na pracę samochodu na starcie? Dodam jeszcze że zawsze przy ruszaniu i bardzo rzadko - zdarzyło mi się raz że na 5tym biegu troszkę szarpnął.

 

Aha to nie sonda lambda gdyż ją wymieniłem lecz zauważyłem że nad wtyczką (tą plastikową już w podwoziu) guma osłaniająca kable jest zsunięta, niestety leżąc pod autem nie byłem w stanie jej założyć

 

tak więc pytania - o strzelające kable zapłonu, o wtyczkę lambdy oraz czy jeśli okaże się iż są to kable które nie podają iskry to czy może mieć to wpływ na spalanie auta.?

Edytowane przez SzeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to może mieć znaczenie kilka innych czynników ja wymieniona wyżej sonda przede wszystkim,zobacz jutro gdzie się zrobiło to przebicie na początęk i walnij foto pewnie się przyda na przyszłość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.