Skocz do zawartości

m54b 2,5 e46 dławi się przy gwałtownym dodaniu gazu


arbuz229

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, co może powodować objaw w silniku m54 2,5 192km.

Samochód ma lpg i na benzynie jak się depnie odrazu pedał do końca (na postuju) to się przydławi na 2 sekundy przy około 1200-1500obr /min potem i wkręca się dobrze auto ogólnie jest słabsze czasami wywali błąd sonda lambda 1 i 2 na zimnym jak stoje i kilka razy przygazuje śmierdzi nieprzepalonym paliwkiem sondy raczej nie padają parami mam problem z zaworem disa nie pracuje wymieniłem zawór disa na używany niby sprawny i też nie pracuje co może być przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd sondy może pokazywać zamontowany gaz miałem tak w poprzedniej E39 i teraz w E46 też to mam i nie wpływa to na prace silnika co do dławienia się to w E39 przy gwałtownym dodaniu gazu autko się dławiło i szło od 2,5tys. obrotów problem był w cewkach, najbardziej odczuwalne to było na LPG :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś świece,fajki,cewki ? Miałem podobnie na gazie, że szarpało. Możesz to też sprawdzić jak Ci przełączy na LPG naciśnij pedał gazu szybko i do końca i zobacz na obroty czy pójdą w górę czy zmulą się i dopiero, też powinieneś usłyszeć z wydechu ''bulgotanie'' i takie pytanie jak przełącza Ci na gaz i stoisz w miejscu bez żadnego gazowania czujesz pod sobą jakby ''strzały'' ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo przydławienie jest spowodowane elektryczną przepustnicą i każde M54 je ma.

 

Mylisz "skokowe" działanie potencjometru pedału gazu z chwilowym zadławieniem się silnika. Kolega wspomina, że na LPG jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do kumatego gazownika...mapa LPG miesza ci w mapach PB i stąd takie cyrki.Gazownik porobi ci korekcje wtryskiwaczy i będzie ok.Miałem to samo.Poprawił i jest OK.Zapewne wyskakują ci błdy wypadania zapłonów i lambd(że za duża mieszanka)
...Ciśnij jeśli masz pasję nie stawaj,wsiądź odpal fure w gaz napier...szyby w dół,ryk silnika niech cię niesie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolego piszesz błędy to wypadanie zapłonu i sondy lambda 1 i 2 jutro sprubuje podpiąć kompa i skasować adaptacje przejade się na pb powinno pomóc czy się myle a potem do gazownika.

Mam jeszcze taki objaw że jak mocno depne na wolnych obrotach to czasami mi strzeli w dolot na benzyce oczywiście ( tylko dlaczego strzela w dolot?

Najbardziej martwi mnie to strzelanie w dolot na benzynie wie ktoś co mogło by być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skasowałęm adaptacje odłączyłem aku na 2 godziny odpaliłem tylko na benzynce i dalej tak samo chodzi widze że gdy wcisne pedał gazu do końca auto przyśpiesza odpuszcze troche i idzie lepiej niż gdy go wcisne do końca z błędów wywala teraz tylko sonda 1 i sonda 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wymieniłem wszystkie świece na ngk zalecane przez aso 4 elektrody auto dalej dławi jak jest na ssaniu i dam mu gwałtownie na gaz to dławi i czasami tak strzela w dolot ale tylko jak się rozgrzewa jak złapie temperature to nie dławi ani nie strzela w dolot czego to może być objaw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda może być od instalcji lpg tak jak miałem u siebie, ale nie wpływało to na nic u mnie. Tylko na zimnym silniku masz problem, na gaz przełącza bez problemu? Nie wyłącza Ci gazu jak depniesz ? I jak masz wypadanie zapłonu to jest napisane który dokładnie, sprawdziłeś tą cewkę ? Check nie zapalił się ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co zapłon wypadał sporadycznie jeszcze przed zmianą świec po wymianie już nie wypada czasami pokazuje błąd sondy lambda Lambdareglerabweichung bank 1 to samo ten sam błąd na banku 2 te błędy sond bardzo sporadycznie wyskakują pozatym zero błędów jak jak podłanczałem inpe check nie wyskakuje przed wymianą świec wyskakiwał sporadycznie pewnie jak zapłon wyskoczył.

Auto bez problemu się przełancza na gaz i nie wyłancza gazu wydaje mi się dużo tego gazu pali (może przelewa ) bo wychodzi około 15-16 w mieście na spokojnej jeździe na benzynie jak stoi na wolny obrotach i mu przygazuje czuć niespaloną benzyne na benzynie i na gazie auto wydaje mi sie troche zmulone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas obstawiam nieprawidłowo działający układ wtryskowy. Wtryski są brudne i nie rozpylają paliwa tylko zalewają układ dolotowy. Stąd przydławienie i czasami strzał w dolot. Mieszanka jest zbyt bogata i dopiero gdy się wkręci ma dość powietrza żeby spalić paliwo.

 

Sprawdź czy kopci na czarno gdy się przydławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączałeś komputer do gazu i czy wszystko jest ok ? Robiłeś kalibrację ? U mnie auto jeździło jak 320. Przesiadłem się z e39 520I , gdzie nie robiło szału, a wsiadłem do 328 i to samo. Kurde wiele razy to już pisałem, ale no napisze ponownie. Wystarczy że gaz został, źle zamontowany i już auto nie będzie jeździło tak jak powinno. Na benzynie pokazywało mi 8 błędów z czego 6 ukrytych i wyszło, że nie przepustnica nie cewki itp. chociaż też ciężko wyglądały, a firma, która zamontowała gaz stwierdziła, że to nie jest ich wina i nie pomogą. Jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć napisz na priv bo tutaj i taj znajdzie się ktoś kto powie coś innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też może być problem w sumie z fajkami i cewkami, bo jeżeli na postoju na maxa dasz pedał gazu, tylko bardziej odczuwalne powinno być na gazie to było by słychać ,,bulgotanie'' i od 2,5 tys. szedł normalnie. Też możesz na gazie włączyć wszystkie funkcje typu klima,halogeny, żeby auto miało obciążenie i wtedy po otworzeniu maski zobacz czy silnik zaczyna inaczej chodzić w stylu wypadania zapłonu. Ciężko mi opisać, ale będzie widać zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem możliwe że tak jak piszecie lpg robi mi zamieszanie czyli najlepiej do gazownika??? tylko czemu disa nie działa?? podciśnienie mam na wolnych obrotach 0,7 bar po przygazowaniu odrazu spada do 0 tak ma być tak? disa mechanicznie jest sprawna elektrycznie w inpie jak dam aktywuj disa to słychać że coś w disie coś cyka co może być przyczyną żę disa jest otwarta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dzisiaj wziołem się za czyszczenie krokowca oraz przepustnicy w m54 ale nic to nie dało dalej strzela dolot jak odpale i po chwili wcisne gaz do dechy to przerwie i strzeli w kolektor ssący na benzynie i na gazie ale na benzynie jest to bardziej odczuwalne.

Generalnie jeśli delikatnie dodaje gazu nic się nie dzieje ale jak gwałtownie wcisne gaz to dławi się przy około 1000obr/min i czasami strzeli w dolot potem powyżej tych obrotów chodzi dobrze

auto było pare dni temu na regulacji lpg ale nie dało to nic ponadto dużo pali 2,5 w mieście 15-16 lpg przy normalnej jeździe bez klimy czasami jak pracuje czuć benzyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dzisiaj wziołem się za czyszczenie krokowca oraz przepustnicy w m54 ale nic to nie dało dalej strzela dolot jak odpale i po chwili wcisne gaz do dechy to przerwie i strzeli w kolektor ssący na benzynie i na gazie ale na benzynie jest to bardziej odczuwalne.

Generalnie jeśli delikatnie dodaje gazu nic się nie dzieje ale jak gwałtownie wcisne gaz to dławi się przy około 1000obr/min i czasami strzeli w dolot potem powyżej tych obrotów chodzi dobrze

auto było pare dni temu na regulacji lpg ale nie dało to nic ponadto dużo pali 2,5 w mieście 15-16 lpg przy normalnej jeździe bez klimy czasami jak pracuje czuć benzyne

Cewki kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.