Skocz do zawartości

Wymiana filtra powietrza i oleju w E91 318D


Syriusz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos z was wymienial sam filtr powietrza w 318D Touring 2008r. Wszedzie szukalem ale znalazlem tylko do takiego silnika: http://img4.sprzedajemy.pl/540x405_bmw-e-d-spalanie-l-duza-navi-wyp-2555879.jpg. Nawet film znalazlem:

 

 

Ale u mnie wyglada to tak : http://img193.imageshack.us/img193/8871/dsc0239d.jpg

 

Bede wdzieczny za pomoc.

Edytowane przez Syriusz76
318D E91 N47 Touring 2008r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę wymieniał filtr powietrza - silnik N47. Po prostu demontujesz osłonę, która znajduje się w lewej dolnej części komory silnika. Jest na zatrzaski. Ściągasz obudowę i masz filtr :-)

W tamtym roku przy wymianie filtra przez mechanika samochód nie chciał od razu odpalić. Mechanik powiedział, że weszło za dużo "świeżego" powietrza i dlatego problem z odpaleniem. Psiknął pod filtr sprężonym powietrzem i od razu samochód odpalił. Moje pytanie czy przy wymianie może się to powtórzyć? Chce sam wymienić filtr a nie mam pry sobie sprężonego powietrza... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG za "dużo świeżego powietrza" wtf?! :mrgreen: Zmień mechanika..

 

Filtr paliwa też był wymieniany? Psiknął może samostartem..

 

A sprężonym powietrzem należy wydmuchać komorę w której znajduje się filtr powietrza, następnie zamontować nowy filtr.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki za odpowiedzi bo juz myslalem ze bede musial pol auta rozbierac jak to na tym filmi widac!

 

Filtra paliwa tez do wymiany mam i nie wiem czy samemu dam rade :/ Trzeba przed wymiana go zalewac ropa?

318D E91 N47 Touring 2008r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana jest generalnie prosta, odłączasz stary, podpinasz nowy i tyle ;) Trochę ropy się poleje, ale zawsze możesz palcem zatkać :cool2:

Przy wymianie rok temu nie zalewałem, tylko 2-3 razy włączyłem/wyłączyłem zapłon (tak gdzieś wyczytałem). Zapalił za drugim razem, bo chyba nie zrobiłem tego jak trzeba, tzn. wcisnąć Start/Stop bez sprzęgła (wtedy tylko wkładałem i wyciągałem kluczyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poradzilem sobie z tym wszystkim. Filtr paliwa Knecht jak najberdziej pasowal, nie tak jak wczesniej czytalem ze cos jest nie tak z nim. Trzeba tylko dobrze dobrac. Mam jeszcze pytanie: co ile km wymieniacie filtr powietrza, kabinowy i paliwa ?
318D E91 N47 Touring 2008r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.