Skocz do zawartości

Wymieniony czujnik, a i tak pokazuje żeby dolać 1L leju


lukaszlad

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku latach użytkowania 116i E87 z 2005 roku, w trasie pojawił mi się pewnego razu komunikat o bardzo niskim poziomie oleju w silniku. Został dolany i sytuacja poprawiła się na jakiś czas.

 

Po kilku miesiącach pojawił się komunikat, że należy dolać 1L oleju. Komunikat wyświetlał się po jednym włączeniu silnika, a po kolejnym wskazywał, że olej jest OK, potem znowu żeby dolać, potem znowu że OK. Doszedłem więc do wniosku z serwisem (nie ASO), że trzeba wymienić czujnik i po sprawie. Czujnik został wymieniony.

 

Od wymiany czujnika minęło ok. 5 m-cy, do wymiany oleju mam 11 000km i znowu komunikat żeby dolać 1L oleju ... nie wiem czy pojechać do ASO i niech zczytają ewentualne błędy i wycieki (których ogólnie nie widać) czy po prostu zacząć dolewać olej ;) przyjmując, że 150 000km odcisnęło się takim właśnie piętnem na samochodzie.

 

Oczywiście post zamieszczam po to, aby zadać standardowe pytanie ;) CZY KTOŚ MA TAK SAMO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się komunikat, że należy dolać 1L oleju.

o ile się nie mylę w komunikacie jest 1l gdyż taka ilość oleju jest od poziomu MIN do poziomu optymalnego dla silnika, dlatego gdy poziom osiąga MIN lub mniej jest info o dolaniu 1l oleju.

Jeśli czujnik ok to wygląda na to iż po mału silnik/turbo zaczyna konsumować olej. Pytanie teraz ile km przejeżdżasz od stanu prawidłowego do momentu pojawienia się komunikatu o dolewce .... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.