Skocz do zawartości

[e91] nie działa i drive i radio


mazak_79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od kilku dni pojawił się u mnie taki problem a mianowicie podczas jazdy radio traci głos, pokrętło i drive nie działa kręci się luźno nie mając charakterystycznych przeskoków i nie można zmienić żadnej funkcji. Jedynie przycisk do włączania i wyłączania radia reaguje tzn. ikonka na wyswietlaczu zmienia się zależnie czy włączę czy wyłączę radio. Sytuacja potrafi po przejechaniu kilku kilometrów sama wrócić do normy i wszystko działa bez zarzutu. Czy może ktoś podpowiedzieć co się dzieje? Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zaczął bym od sprawdzenia w ukrytym menu jakie napięcie ma akumulator.

Możliwe, że jak w trakcie jazdy się trochę podładuje to radio przestaje wariować.

Nie zaszkodzi też pewnie podłączenie auta pod kompa, żeby sprawdzić czy są jakieś błędy.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że akumulator jak auto stoi na włączonym radiu pół godzinki to już pokazuje słaby akumulator. Ale nie mam problemów z odpalaniem. Pokazywał tak już przed zimą a odpalał w największe mrozy. Pod komputer owszem ale u nas mała mieścina i kompa mają tylko do podstawowych rzeczy jak mu kiedyś powiedziałem o kodowaniu aku w bmw to wielkie oczy zrobił. Spróbuję jutro miernikiem sprawdzić. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ello wszystkim. A więc mam rozwiązanie problemu. Od wczoraj działa radio i drive i nic się nie zacina. Ale od początku. Od zakupu auta nie działał mi BT ( nie można było odhaczyć) ale nic innego się nie działo. Dopiero od jakiegoś czasu radio co jakiś czas wariowało a ostatnio to prawie non stop się wyłączało i włączało razem z i drivem. Po wyciągnięciu bezpieczników 26 i 27 od telefonu problem od razu zniknął i logo bmw na monitorze po włożeniu kluczyka szybciej znikło i pokazały się funkcje, wcześniej trwało to zdecydowanie dłużej. Narazie będę tak jeździł zresztą i tak od początku BT nie działało więc niczego mi nie braknie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.