Skocz do zawartości

E61 LCI 530d x-drive (koniec 2009 -przejściówka na F)


szymbr

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć felgi 19`` :norty:

Doradźcie mi, czy wogóle jest możliwe wsadzić do mojej buni takowe felgi ? Oglądałem na różnych konfiguratorach i wygląda na to że powinny wejść 19``na 8,5`` lube mieszane z 9,5`` na tył. Czy to prawda ? Podobno w mojej jest już nowy typ x-drive-a i mogą być koła mieszane ale ile w tym prawdy to tego do końca nie wiem, może ktoś z Was wie ?

Jeśli jednak się da takowe wsadzić to jakie założyć opony żeby nie tarło o nadkola ?

Za pomoc dzięki ...

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na różnych konfiguratorach i wygląda na to że powinny wejść 19``na 8,5`` lube mieszane z 9,5`` na tył. Czy to prawda ?

 

Tak, z tym, ze pamietaj, ze E61 z xdrivem potrzebuje felg o zupelnie innym ET niz zwykle E61.

 

Dobrze wyglada np. 19x8.5 ET35 i 19x9.5 ET40 z oponami 245/35R19 i 275/30R19.

 

Podobno w mojej jest już nowy typ x-drive-a i mogą być koła mieszane ale ile w tym prawdy to tego do końca nie wiem, może ktoś z Was wie ?

 

Komplet mieszany nie przeszkadza xdrive'owi, dopoki na obu osiach kola maja taka sama laczna srednice (szerokosc nie ma tutaj wplywu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na różnych konfiguratorach i wygląda na to że powinny wejść 19``na 8,5`` lube mieszane z 9,5`` na tył. Czy to prawda ?

 

Tak, z tym, ze pamietaj, ze E61 z xdrivem potrzebuje felg o zupelnie innym ET niz zwykle E61.

 

Dobrze wyglada np. 19x8.5 ET35 i 19x9.5 ET40 z oponami 245/35R19 i 275/30R19.

 

Podobno w mojej jest już nowy typ x-drive-a i mogą być koła mieszane ale ile w tym prawdy to tego do końca nie wiem, może ktoś z Was wie ?

 

Komplet mieszany nie przeszkadza xdrive'owi, dopoki na obu osiach kola maja taka sama laczna srednice (szerokosc nie ma tutaj wplywu).

Tylko czy nie będą obcierały o nadkola ? głownie chodzi mi o ten tył ...

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Parametry powinny byc ok, tak jak pisalem 19x9.5 ET40 jest ok z opona 275/30R19, te felgi beda wysuniete o dodatkowe 2mm.

 

Tyle, ze to chinskie felgi, takie same jakich pelno na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Parametry powinny byc ok, tak jak pisalem 19x9.5 ET40 jest ok z opona 275/30R19, te felgi beda wysuniete o dodatkowe 2mm.

 

Tyle, ze to chinskie felgi, takie same jakich pelno na allegro.

 

chińskie ?

myślałem, że amerykańskie. Wyprodukowane są prawidłowo (jak można przeczytać po lewej na dole) niskociśnieniowo. Ale qrde, jak to chińszczyzna, to już nie wiem ...

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Vermilion

 

 

Felgi z 3er maja pewnie za mala nosnosc do E60. 8.0 to tez troche malo na opone 245/35R19.

Poczytałem, że na te szerokości opon które mają być tj 245/35 i 275/30 to te szerokości felg są minimalnymi jakie mogą być. Co do nośnośco to niestety nie mogę się wypowiedzieć :| nr seryjny jednej z felg to 8 037 354

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, że na te szerokości opon które mają być tj 245/35 i 275/30 to te szerokości felg są minimalnymi jakie mogą być.

 

Uwierz mi, tak waskie felgi z szerokimi oponami beda wygladaly poprostu zle.

 

Co do nośnośco to niestety nie mogę się wypowiedzieć :| nr seryjny jednej z felg to 8 037 354

 

BMW nie podaje nosnosci swoich felg (bo wyklucza mozliwosc zamiany felg pomiedzy roznymi modelami i nie musi brac za to zadnej odpowiedzialnosci), ale jestem praktycznie pewien, ze felgi z lzejszego, mniejszego modelu, beda mialy zbyt mala nosnosc do E60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.