Skocz do zawartości

e36 318 TDS problem z ogrzewaniem i plynem chlodzacym.


mateos182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóz mam taki problem po odpaleniu samochodu.Auto chodzi prawidlowo z czasem nagrzewa sie i wskazowka trzyma pion tak jak ma.Nastepnie jezeli chodzi na wolnych obrotach to jest brak ogrzewana jezeli przegonie ja na ponad 2tys obrotow to grzeje.Otwiem maske a tam mi syczy z zbiorniczka dolny lewy waz zimny a kolo zbiorniczka dwa twarde.

 

Tutaj filmik do mojej obawy dodam ze strumyczek tak sika jak wcale:

 

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

E36 1.8is 93r ---bylo

E36 1.8tds 96r---bylo

e39 523i 96r---bylo

e36 touring 325tds 1999r---obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku wlewu powinien leciec cały czas strumyczek-podczas pracy silnika,a leci tylko wtedy,kiedy naciskasz..

Tak wygląda,jakby było za mało płynu,albo układ zapowietrzony..ew.chłodnica zabita.

Może być pompa wodna-ale chyba w M41 nie występowały już plastikowe wirniki..

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlodnica drozna w m41 wlasnie niewiem czy nie rozsypala sie pompa wody badz czy nie ukrecil sie wirnik bo wydaje mi sie tak ze na malym obiegu kiedy leci cieple powietrze otwiera sie termostat i jest duzy obieg i w duzym obiego pompa wody nie daje rady tego przecisnac bo nie ma wlasnie tego strumyczka...Jutro jade po pompe wody i termostat do znakomego.W 1.8 TDS nie ma odpowietrznika w ukladzie chlodzenia odpowietrza sie sam..

 

Aha jeszcze jedno na malym obiegu zeby lecialo cieple powietrze to przez ok 5min od zapalenia auta na niecale 2tys obrotow i leci a zas jak mi sie wydaje to juz niezle trzeba jezdzic ciagle do 2.5-3 tys obrotow i zaczyna grzac ale cisnienie sie straszne robi stane auto chodzi na wolnych brak grzania a temp. ciagle pion.. stawiam na pompe co wy na to??

E36 1.8is 93r ---bylo

E36 1.8tds 96r---bylo

e39 523i 96r---bylo

e36 touring 325tds 1999r---obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie co sadzicie?Co to moze byc?Pompe juz przywiozlem i termostat zauwazylem dzis dziwna rzecz zrobilem w sumie 70KM bez ogrzewania temp. pion.W zbiorniczku wyrownawczym plywa jakis plastik koloru jakby pomaranczowego:/ taki jakby krzyzyk:/ czy tam takie cos wystepuje.Termostat i pompe mam oryginal z metalowym wirnikiem.

E36 1.8is 93r ---bylo

E36 1.8tds 96r---bylo

e39 523i 96r---bylo

e36 touring 325tds 1999r---obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powiem tak wykrecilem pompe wody jest ok ale termostat hmmm...Wkladam fotki:Wrzucilem raz do szklanki zalalem wrzatkiem nic za drugim razem dopiero puscil chyba byl zawieszony:/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/507/wp000226t.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/507/wp000227n.jpg/

 

Przeplukalem caly uklad.Chlodnica drozna jedynie co zauwazylem ze osad zolty byl w kroccu z termostatu i za nim..Chlodnica drozna naraie nie odpalalem bo dzis sie z tym meczylem 2h zimno i ciemno sie juz na dworze robilo a jeszcze kolektor zrucilem bo swieczki wymieniam i filtr paliwa.Potem dam znac co i jak dalej..

 

Co sadzicie o tym termostacie jakies kawalki plastiku w nim byly..

E36 1.8is 93r ---bylo

E36 1.8tds 96r---bylo

e39 523i 96r---bylo

e36 touring 325tds 1999r---obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qle w TDSie sam sie odpowietrza:)Teraz skladam wszystko do kupy.Zobaczymy mysle jutro lub w sobote.Pompa byla dobra ale dalem na podmianke inna termostat tez inny dobry ten mowie raz wrzucilem do szklanki nie otworzyl sie dopiero za drugim razem sie otworzyl...Jutro koncze wymieniac swiece i filtr bo rozrusznika od gory nie dam rady wymienic niestety... chociaz sprobuje jeszcze najwyzej na hol odpalei do mechanika zawioze bo wszystko na powietrzu robie:/

E36 1.8is 93r ---bylo

E36 1.8tds 96r---bylo

e39 523i 96r---bylo

e36 touring 325tds 1999r---obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co że sam. Myślisz, że zawsze jest ładnie pięknie? :) Czasami nagrzewnica jest zawalona powietrzem i ciężko ją "przepchać"

Wiem, że TDS sam się odpowietrza :)

Postaw auto na wzniesieniu. Termostat do braku ogrzewania nie ma nic wspólnego jeśli wskazówka ma pion. Znaczy, że jest dogrzany i ogrzewanie musi być na walnych obrotach. Tak samo zapchana chłodnica nic nie ma do braku ogrzewania, równie dobrze mogło by jej nie być albo może być zaślepiona to ogrzewanie będzie. Możliwe też jest, że jest zawalona syfem i grzeje dopiero gdy jest większe ciśnienie w układzie przez szybsze działanie pompy wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak w 1.8 tDS pozadnie go odpowietrzyc jak nie ma zadnego odpowietrznika:)

 

Dobra na orzyszlosc juz zbieram informacje co nie bede zakladal nowego watku co jest potrzebne do zdjecia glowicy jak ja sciagnac domowym sposobem to znaczy majac zestaw kluczy zblokowac to ustrojstwo bo rozrzad jest ok nie ma luzu zadnego.Bo ewentualnie szykuje sie na remont glowicy.NIE MAM BLOKAD

E36 1.8is 93r ---bylo

E36 1.8tds 96r---bylo

e39 523i 96r---bylo

e36 touring 325tds 1999r---obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.