Skocz do zawartości

Dziwny głośny dźwięk !!!!


arla111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam problem z dziwnym dźwiękiem który pojawia się i znika w sumie nieprzewidywalnie. W sumie raz jest raz go nie ma lub pojawia sie bez konkretnej przyczyny po czym tak samo znika. Dźwięk jest dosyć głośny na zewnątrz. Ostatnio przydarzył mi się dziwny poryw samochodu do przodu tzn przy wychamowaniu do zera (mam oczywiście automatyczna skrzynie biegów) naciskam pedał gazu i nic auto stoi po czym naciskam bardziej auto mocno porywa mnie do przodu .... ?? Czy jest jakiś problem ze skrzynią biegów ... ?? Dodam jeszcze ,że przy normalnej jeździe jest wszystko ok normalnie zmieniaja się biegi auto jedzie super do przodu więc co się spieprzyło ... ?? Za nim pojadę do mechanika chcę się oświecić i mniej więcej być trochę mądrzejsza w tym temacie POMÓŻCIE !!!! Moje auto to BMW E38 V12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam problem z dziwnym dźwiękiem który pojawia się i znika nieprzewidywalnie. W sumie raz jest raz go nie ma lub pojawia sie bez konkretnej przyczyny po czym tak samo znika. Dźwięk jest dosyć głośny na zewnątrz. Ostatnio przydarzył mi się dziwny poryw samochodu do przodu tzn przy wychamowaniu do zera (mam oczywiście automatyczna skrzynie biegów) naciskam pedał gazu i nic auto stoi po czym naciskam bardziej auto mocno porywa mnie do przodu .... ?? Czy jest jakiś problem ze skrzynią biegów ... ?? Dodam jeszcze ,że przy normalnej jeździe jest wszystko ok normalnie zmieniaja się biegi auto jedzie super do przodu więc co się spieprzyło ... ?? Za nim pojadę do mechanika chcę się oświecić i mniej więcej być trochę mądrzejsza w tym temacie POMÓŻCIE !!!! Moje auto to BMW E38 V12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja E38 750 też czasami zgłupieje przy dodawaniu gazu, bardzo rzadko ale się zdarza

 

głośny dźwięk na zewnątrz miałem jak mi się w innym aucie rozlatywała podobna skrzynia automatyczna ZF'a,

ale równie dobrze to może być coś z rozrządem, w wiatrak coś wpadło, któraś z pomp itp...

jaki typ dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dzięki za odpowiedź. A więc hmmm trudno mi określić ten dźwięk to takie głośne kołatanie , jak pojawi się przed zgaszeniem samochodu i ja wyłączę stacyjkę to on ucisza się w tak jak gdyby powolnym tempie he he he mam wrażenie jak by sie zatrzymywało jakieś koło które pcha silnik. Śmieszne ale tak mogę to tylko opisać . Byłam u mechanika stwierdził ,że to jest konwenter czy konwensator dokładnie nie wiem o co kaman związane jest to ze skrzynią biegów. Hmmm podobno to kosztowne jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak masz robote ze skrzynia to szykuj duuuzo kasy :( w łodzi za remont automatu tego biora kolo 7000zł, nowa skrzynia 7500 znaczy sie regenerowana i do wsadzenia. Z uzywkami jest klopot w dobrym stanie zeby zlapac, ale ceny kolo 2500zl jak dobrze pamietam.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.