Skocz do zawartości

318is 1994 problem z odpalaniem silnika


wenek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z moją e36 od dłuższego czasu dzieje się coś niedobrego, po przejechaniu kilku kilometrów i rozgrzaniu się silnik jest problem gdy zgaszę go i próbuje odpalić muszę bardzo długo kręcić aż wkońcu załapie i czuć zapach bęzyny jak by go zalewało, dzieje się tak nie za każdym razem czasem jest normalnie mogę go gasić i odpalać a czasem własnie jest ten problem dodam że gdy jest ten cykl ze po zgaszeniu nie chce odpalić to przy pierwszej próbie uruchomienia silnik zapala na dosłownie sekundę i gaśnie a potem już muszę kręcić aż przełączy się na gaz i odpali. Wymieniłem już świece, czujnik temperatury cieczy ten wysyłający sygnał do ECU podmieniałem także przepływomierz i nic żadnej poprawy :mad2:

Na komputerze wykrył mi błędy:

czujnik temperatury silnika

sonda lambda (powiedziano mi że przy gazie to normalka)

sygnał prędkości jazdy

miał ktoś taki przypadek jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wtryski, pompa. Trza by było przepływy sprawdzić.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa myślę że nie bo jednak czuć zapach tak jak by zalewało go bezyna, a wtryski no w sumie może to być przyczyną, dało by się jakoś sprawdzić ich działanie ?

Musiałbyś przejechać się do mechanika żeby ci sprawdził przepływy. Starszy ostatnio robił przepływy w e46 u siebie, dwa miał walnięte, podobny problem że na zagrzanym nie zawsze palił. Sam raczej tego nie zrobisz. Poczekaj jeszcze na wypowiedzi innych. Przy wymianie wtrysków trzeba uważać żeby dobre założyć żeby mocy nie stracić ;d.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie powiem ci bo to było rozliczane bezgotówkowo :). Poczekajmy może ktoś coś wymyśli jeszcze :) mi się to nasunęło ponieważ u mnie podobna sytuacja jest w Turasie e46 320d.

Inne wtryski(używki) założone na dniach, wystąpił ino jeden problem że wtryski są od 318ki i w 320 jest przez to duży spadek mocy. Tyle że nie każde wtryski podchodzą.

 

Nie mam za dużej wiedzy. Dowiem się więcej to dam ci znać, narazie świeża sprawa.

 

Co do ceny w benzyniaku to nie wiem.

Najdroższe 1700. Taka normalna cena za nowe 1000.

Używki jedne znaleźliśmy po 320, ale nie pasowały.

Te które się okazały po numerach boscha bodajże że to do 318 nie do 320 daliśmy 150 za sztukę.

Zależy ile masz do wymiany gdy jest taki problem, do PB są bankowo o krocie tańsze, diesel zawsze w częściach drogi.

Sprzedam VW Corrado G60.

Kupię do E36: fotel kierowcy alcantara podgrzewany , Listwy progów wewnętrznych Mpakiet do Tour/Sedan,

Lusterka M, klapa tył cosmosschwarz

Sprzedam części od BMW E46 320d Touring.

Mój Turas


http://serwer1385585.home.pl/stefun/data/documents/bmw=20generacja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to pachnie czujnikiem położenia wału skoro dzieje się to też na ciepłym silniku. Albo...Miałem kiedyś taki problem, że odpalałem mojego IS'a i gasł cały czas. Wymieniłem Kable WN i problem znikł. Kable wymieniasz sam, koszt ok. 300 zł. Tylko nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem na zimnym kręce na benzynie bez efektu przełączam na gaz i łapie na sekunde następnie przełączam ponownie na benzynę i dopiero odpala po dłuższym kręceniu. Wymieniłem silniczek krokowy, świece, pompa paliwa ok filtr paliwa ok. Jak coś się dowiem to napisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.