Skocz do zawartości

325TDS Touring TUNING


kamillo34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym sie was doradzic w sprawie mojej beemki. Tak jak widac na zdjeciach ponizej mam czarne BMW E36 325TDS Touring. Pare dni temu zakupilem te felgi 17". Teraz mysle co by tu dalej z moja beema zrobic. Czekam na wasze porady chodzi tu o tuning mechcaniczny jak i optyczny. Odnosnie mechanicznego tuningu nie interesuja mnie czipy. Nwm moze jakies rzeczy ktore mogly by zmniejszyc spalanie. Chodz rowniez moga byc modyfikacje ktore zwieksza moc ale spalanie znaczaco nie wzrosnie chodzi o to zeby zoptymalizowac te wartosci. A co do wygladu to juz czekam na wasze propozycje aczkolwiek nie chce jakiegos "agro" tuningu. Myslalem tu np o kupnie lamp przednich tzw "oczy aniola". Jesli bedziecie podawac propozycje mialbym taka prosbe zeby podac link do tej czesci np na allegro zebym mógł zobaczyc o czym mowa konkretnie i taki koszt przyblizony tzn przedmiot + koszt np u mechanika no zalezy co to bedzie za propozycja. No i mam 2 zapytania do was. Moja podsufitka niestety sie odkleja i tu pytanie czy trzeba kupowac nowa i wgl czy wystarczy jakos podkleic no i jaki to koszt np u tapicera? I 2 sprawa chcialbym odswiezyc swoj lakier i mysle tu o polerce no i pytanie jaki to byłby koszt takiej operacji?

 

http://img850.imageshack.us/img850/470/dscf4747a.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/1489/dscf4751o.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/8209/dscf4754u.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/9915/dscf4745c.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/5126/dscf4752u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie czipa-to nie tuning mechaniczny.

Na Twoim miejscu pokusiłbym się jednak o wgranie nowej mapy do sterownika-tkwią tu spore rezerwy,zyskujesz koniki,auto zaczyna dobrze jeździć,a spalanie utrzymuje się na podobnym poziomie.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu znajdziesz info na forum kto wgrywa sterowniki i po ile. Sam tego nie zrobisz, tym bardziej, że nie wiesz nawet o czym mowa. Ja też bym zaczął od obszycia kiery :) Edytowane przez klosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozważ obniżenie auta do tej felgi ładnie by wyglądało. Moim zdaniem lampy z allegro to lipa ewentualnie ringi w ori lampy jak się komuś podobają. U mnie są bo już były jak kupiłem auto i wygląda to nie najgorzej. Co do reszty modyfikacji to zależy jakim budżetem dysponujesz, bo podejrzewam, że pomysłów może być bardzo wiele :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tdsa chipowal Bagor, jak poprosisz o lekkiego chipa, to mysle ze na spalaniu nie stracisz, ale sprawdz sobie najpierw wtryski i pompe. Wizualnie to polecam detaling, chociaz progi to chyba sa do poprawki lakierniczej. Lampy zostaw, ja mialem ringi i wyroslem z tego :P Auto umyj, polerka (ale taka prawdziwa, nie u lakiernika), black hole i dobry wosk a potem juz tylko dbac o auto. Wierz mi, ze wypucowane i utrzymane auto robi najlepsze wrazenie.

 

W srodku to kierownica, ale to juz ktos wspomial. Ja bym sie pokusil o obszycie albo 3 ramienna lub serducho. Galka zmiany biegow oryginal i duzy BC bym tu widzial. Mozesz sie pokusic o short shifter. Ja bym auta nie obnizal, strasznie stracisz na komforcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownice napewno po swietach zrobie od niej zaczne. Co do polerki wlasnie myslalem o niej ale sam nwm czy dam rade myslalem tu o jakiejs osobie ktora sie tym zajmuje. co do galki zmiany biegow tez po swietach sie znajdzie:) a ile kosztuje sprawdzenie pompy i wtryskow tak mniej wiecej. A i co to dokladnie to BC bo nie orientuje w tych skrotach niektorych:P A co do tego Bagora wlasnie czytalem o nim na forum i rozwazam kupno chipa. Mógłbyś theded powiedziec jak auto sie sprawuje po tym chipie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BC to boardcomputer. U Ciebie pod klimatronikiem masz zegarek, jest do wyboru maly BC taki z elektronicznym zegarkiem i temperatura (tego sie latwo doklada) i duzy BC ze spalaniem itp.

 

Co do pompy, to trzeba sie podlaczyc pod kompa u kumatego mechanika. Moze byc inpa, moze KTS, ale nie jakis uniwersalny CDIF. Sprawdzasz kat wtrysku czy jest poprawny oraz czy przy przegazowce sie nie chwieje (rozciagniety rozrzad), ale to powinien wiedziec mechanik- tylko nie jakis pierwszy lepszy partacz. Koszt 50-150 mysle. Wtryski sprawdzisz u pompiarza, konieczne wymontowanie, cena ok 5zl za szt.

 

U mnie po chipie auto kopcilo, ale wrazenie mialem jakby dostalo nowy, wiekszy silnik. Mysle ze nie mialem sprawnego auta i to bylo powodem. Ogolnie chip polecam, bylem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym auta nie obnizal, strasznie stracisz na komforcie.

 

 

Jak założy sprężyny i amory od M-ki to dużo na komforcie nie straci ale na pewno dużo zyska na wyglądzie i prowadzeniu. Co do detailingu i polerki to się zgadzam, że od tego powinno się zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za porzadna polerke mojej piatki gosc z forum kosmetykaaut chcial 550 i nie udalo mi sie nic utargowac. Ja mialem przygotowac auto i potem nawoskowac, on tylko polerowac... Czas realizacji 3 dni. Biorac pod uwage koszt zakupu past, padow, pradu i czas pracy to dosyc tanio. Firma by wziela przynajmniej 2x tyle. Do tego musisz kupic sobie kosmetyki do lakieru i wnetrza. Co parawda sa one bardzo wydajne, ale jak dotad myles auto na bezdotyku a deske czysciles plakiem, to troche to kosztuje.

 

Wosk coli

black hole

glinka bilt hamber

szampon megsa

cos do mycia felg

czernidlo do plastikow zewnetrznych

cos do deski matowego

gliptone albo lederzentrum do skor (czyszczenie i konserwacja)

APC

cos do mycia szyb

cos do smoly/kleju

mikrofibry, 2 rekawice, recznik, 2 pady do nakladania, 2 wiadra

 

Nie zdziwilbym sie jak by wyszlo z 1000zl, ale niektorych specyfikow starczy na kilka lat. Jak juz sie zaopatrzysz, to dokupowanie juz tak nie boli ale musisz jeszcze miec czas i miejsce, zeby dbac o auto, bo co Ci z woskow i politur jak auto brudne bedzie... Zabawa fajna, ale kosztowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś, detailing to fajna zabawa, ale kosztowna, choć jak się oprzeć na testerach to nie jest wcale drogo i można niezły zestaw sobie ułożyć. Jeżeli chodzi o wosk Collinite 476, to chyba najtaniej można go kupić teraz w Wax Paradise: http://www.waxparadise.pl/produkt,Collinite-476s-Super-Doublecoat-Auto-Wax,6274.html (za 66,90zł to jest niezła okazja).

 

Swoją drogą nie dawałbym Black Hole pod Collinite 476, bo nie wytrzyma miesiąca. Ten wosk nie sprawdza się z tą odżywką, bo Black Hole skróci trwałość.

Szampon Megsa jest taki sobie. Ja wolę szampon Duragloss 901. Używałem różnych szamponów, ale Duragloss 901 jakoś najbardziej mi podszedł i przyjemnie się nim myje i pachnie super. Ręcznie nie uzyska się efektu jak po polerce u jakiegoś detailera, ale i tak auto będzie wyglądać lepiej niż 90% aut na drodze. Potrzeba jedynie kupić glinkę, pastę polerską do ręcznego stosowania (można nie kupować, ale efekt będzie gorszy), cleaner oraz wosk/sealant i ewentualnie jakiś wosk w sprayu/QD, żeby po myciu auta efekt przedłużyć. Do tego aplikatory, mikrofibry i gotowe. Opcjonalnie APC (warto), dressing do plastików wewnątrz i na zewnątrz auta. Koszt wcale duży nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.