Skocz do zawartości

[F13] 650 - felgi od M6


gooroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące modelu F13 - czy da się do niego zamontować 20-calowe felgi od modelu F13 M6? W serwisie BMW we Wrocławiu nie wiedzą :D , a nie chcę wydawać gory pieniędzy w ciemno.

 

Wymiar kół:

6: 245/35 R20 przód I 275/30 R20 tył

M6: 265/35 R20 przód I 295/30 R20 tył

 

Dzięki,

 

gooroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że gamonie w ASO nie wiedzą. Moim zdaniem da się, tak samo jak do swojej szóstki wrzuciłem felgi ori m6 więc myślę że adekwatnie jest przy F13. Zobacz na tabliczkę na drzwiach, będziesz miał na pewno jakie felgi przy jakich oponach itd.

Btw. posiadasz F13 ? Pochwal się w galerii :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie w ASO jeszcze takich felg nie mieli :-) Sprowadzic sami na próbe nie chcą, bo felgi kosztują 16k... W ASO boją sie tez, zeby systemy kontroli trakcji nie oszalały - wydaje mi sie to co najmniej dziwne ale twierdza, ze w nowych modelach są jakies zaawansowane systemy, ktore moga zglupiec :-)

 

Jesli chodzi i zdjęcia, to na razie jest pelny standard - czarne auto, brązowy srodek, paskudne zimowe 18-calowe felgi. Zdjecia wrzuce jak juz bede mial te dwudziestki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawarka jest zajebiaszcza, czekam na foty. Pokazał byś się nią w Toruniu :cool2:

Z tymi systemami poradził byś sobie kalibracją abs-u , tak mi się wydaje ale na 100 % nie jestem pewny. Przecież na tabliczce nie tej znamionowej tylko tej drugiej jest na pewno napisane jakie muszą być opony do danej felgi czyli da się wsadzić większe koło. Ci w aso zawsze mają problemy, dlatego nie dzwonię do nich bo mnie wkurzają. Ostatnio jak pytałem o głupie uszczelki to powiedzieli że będą za 5 dni, zadzwoniłem do innego sklepu z ori częściami, uszczelki miałem na drugi dzień :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z Inchcape we Wrocławiu nie miałem żadnych problemów nigdy. Zawsze miło, fachowo i bezproblemowo. Złego słowa na chłopaków z inchcape nie powiem. Części zamawiane były zawsze na następny dzień, zaliczki nigdy nie chcieli. Co do tego, że nie wiedzą czy felgi będą pasować, jeszcze styczności z tym modelem nie mieli, nie jest bardzo popularny, więc nie chcą nikogo ściemniać w stylu 'tak, będą pasowały, proszę przejść tutaj do kolegi, zamówimy i będzie cacy'. Za parę tygodni pewnie już trafi im się jakiś model i będą mieli o tym większe pojęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dzwonilem gdzie indziej (ale zadzwonie na bank). Zrobilem rozpoznanie na wlasna reke (przeliczajac szerokosci i ET) i wychodzi mi, ze moze byc problem - wejsc wejda ale moga ocierac a ja nie chce walcowac blotnikow :(

Najchetniej bym po prostu przymierzyl...

 

Na Inchcape we Wroclawiu nie narzekam (po wczesniejszych doswiadczeniach z Audi :roll: ) ale po prostu jeszcze nie mieli okazji sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Piękna jest ta nowa szóstka, gratuluje auta i czekam na galerie :)

 

ps.moim zdaniem felgi będą bezproblemowo pasowały ;)

 

Felgi będą pasowały, to na bank ale czy opony to już nie wiadomo (jeśli wymiary podane nie zawieraja błędu). Wynika z nich jasno, że w M6 są szersze ale i proporcjonalnie wyższe, co mnie nieco dziwi ale nie wykluczam.

Najprościej jest sprawdzić w katalogach numery nadkoli w M6 i 650. Jeśli są identyczne (a pewnie księgowi o to zadbali) to znaczy, że większe opony nie będą o nic tarły i można brać. Zmiana opon na wieksze powoduje oczywiście konieczność zmian w kompie w celu odkłamania prędkościomierza, drogomierza itp... ale od tego są spece i można przestawić w set'upach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.