Skocz do zawartości

e46 320d polift (smyków, myszkow, czwa)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegoś czasu poszukuje autka dla siebie, rozważam e46 320d (podoba mi sie od bardzo dawna), audi a4 b5 1.8t +lpg, volvo s60. Najbardziej zadowolony byłbym gdyby udało się kupić fajne bmw polifta z 150konnym silnikiem diesla w dobrym stanie (sedan czy kombi nie jest tak istotne).

 

Znalazłem 3 autka w swojej okolicy w moim zasiegu finansowym (ok.16-18tys, wolalbym blizej 16)

 

http://allegro.pl/sliczna-bmw-e-46-320-d-150-km-lift-i3124218284.html

 

http://otomoto.pl/bmw-320-xenon-alu-100-bezwypadek-C28428993.html

 

http://allegro.pl/bmw-e-46-2-0-tdi-150km-i3120931796.html

 

czy jest szansa na dobre auto w tych pieniądzach? czy wogole odpuscic sobie BMW. Najchetniej skrzynia 6 ale w tej kasie to chyba kompletnie nie realne ( za taki dalbym do 19k)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie znasz cen tych aut teraz... przedlift to za 17 mozna znaleść igłe, przecież te auta mają już grubo ponad 10 lat... pierwszy polift 12 lat...

 

zobacz ceny na allegro... 20k to wyzsza niz srednia cena rocznika 2001/02, auta teraz kiepsko sie sprzedaja i spokojnie mozna wytargowac na 18k...

Edytowane przez lukaszr89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok za 16 to może przesada...jednak za 18 wydaje się mi być sensowną ceną za nie młode już przecież auto.

 

pozatym skad wiesz ze auto za 20k nie bedzie gorsze niż to za 16k? Logicznie myslac mozna je podpicowac i sprzedac za 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz że jeśli byłaby taka możliwość to osoba zajmująca się handlem by tego nie zrobiła?? Oczywiście że można trafić czasami coś wartego zainteresowania w rozsądnych pieniądzach (ale na ogół od osoby prywatnej i co nieco będzie do poprawy, bo to jak sam zauważyłeś nie młode już auto). Kupując takie BMW przyszykuj się na dodatkowe 5 tys do wydania ( rejestracja, ubezpieczenie, pakiet startowy i coś co tam jeszcze wyjdzie- a wyjdzie na pewno.). lepiej zwiększyć trochę budżet sprawdzić dokładnie i wydać kasę tylko na pakiet startowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym skad wiesz ze auto za 20k nie bedzie gorsze niż to za 16k? Logicznie myslac mozna je podpicowac i sprzedac za 20

Nie ma w tym żadnej logiki, ale nie przejmuj się. To za 16k handlarzyk też już podpicował. Zapytaj o książkę serwisową i ilość kluczyków, a sam się przekonasz.

 

Wycenianie auta na podstawie alleszrotto - błąd.

Napinka na polifta za 18, skoro za tysiąc mniej można mieć igłę przedliftową - błąd.

Zaczynanie od wklejania ofert, zanim zdobyło się VIN auta - błąd.

Wiara w cudowną ofertę handlarzyka oszuścika - błąd.

 

Już wiemy, co do poprawki, żeby zmniejszyć ryzyko wtopy z zakupem.

A tak na marginesie, nie zastanawia cię, że jak mamy auto po łup przodem, łup tyłem i łup bokiem w sumie też, a handlarzyna pisze, że "JEST W IDEALNYM STANIE (...) WIZUALNYM. BLACHARSKO BARDZO ŁADNIE SIĘ PREZENTUJE", to coś tu nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie masz racje co do tego ze auta od handlarzy są kiepskie...jednak wszystko co do stanu blacharki widać przy obejrzeniu auta na żywo, pomierzeniu lakieru...szpachli, oferty wrzuciłem poglądowo co do cen.

 

Nie napinam się na polifta za 18, jednak kupując auto chciałbym żeby posłużyło mi dłużej i było świeższe...silniki 2.0d 136KM nie maja najlepszej opinii... szczególnie chodzi o awaryjną pompe vp44, zauważ, że przedlift i polift z tego samego roku nie mogą mieć wielkiej przepaści cenowej (2tys byloby logiczne)

 

Trudno szukać auta w innym miejscu niż allegro, praktycznie kazdy kto chce sprzedac auto je tam wystawia, wiec miedzy szrotami musi byc cos dobrego

 

Nasz rynek niestety jest taki, że jesli ktoś posiada dobre auto trudno jest mu sprzedać w adekwatnej cenie do stanu pojazdu w krotkim czasie, stąd możliwość polowania na okazje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.