Skocz do zawartości

320i M52 problem ze stacyjką


Sokol1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam E36 z 95r. 320i M52

Mam problem ze stacyjką, wkładam klucz i nie mogę go w ogóle przekręcić, jakby się zablokowała.

Trochę dziwne, bo rano pojechałem do pracy, to nie było żadnych problemów.

Niestety już nie odjechałem z pracy.

Da się to jakoś naprawić, czy konieczna będzie wymiana całej stacyjki?

Szukałem już na forum, ale znalazłem tematy z obkręcającymi się stacyjkami, a moja stoi w miejscu.

Czytałem też, że można wymienić samą wkładkę, ale do tej operacji trzeba przekręcić kluczyk na pozycję 1, lecz ja tego nie mogę zrobić.

Proszę o porady, bo jakoś muszę się przemieszczać do pracy.

Dodam, że nie mam blokady kierownicy, więc już coś tam musiało być grzebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie coś się rozsypało w środku ,na początek odkręć elektroniczną cześć stacyjki taką brązową kostkę z kablami i sprawdź czy tam da się przekręcić ,jeśli tak to stacyjka raczej do wymiany można próbować czymś psikać w środek kałatać kluczykiem itp a jeśli się uda przekręcić to wyjąć wkładkę z kluczykiem i zawieść tam gdzie dorabiają klucze to doszlifują zapadki tak żeby znowu pasowało,jak się nie uda to kupić drugą stacyjka wyjąć wkładkę i też powinni dopasować do twojego kluczyka

 

a jeśli awaryjnie potrzebujesz auta i jesteś w 100% pewny że nie masz blokady to po wyjęciu kostki stacyjki możesz odpalić samochód przekręcając ją czym kolwiek ,jeśli masz imo to kluczyk musi być w stacyjce ,tylko to jest wyjście awaryjne bo jak masz blokadę kierownicy a np się tylko zacięła to w zakręcie możesz sie zdziwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokady nie mam na 100%, bo holowałem auto do domu ;)

Nie wiem, czy tak powinno być, ale u mnie ta wkładka lekko się wysuwa i mogę ją z powrotem wcisnąć.

Lecz nieważne, czy jest wysunięta, czy nie to i tak nie da się przekluczyć stacyjki.

Imo mam, ale jeśli odepnę tę kostkę, to będę mógł tak nagle przekręcić stacyjke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj sprawdzić tę stacyjkę.

Wkładam kluczyk, nie da się przekręcić.

I pobawiłem się trochę tą wkładką, jak już wcześniej pisałem delikatnie się wysuwała i wsuwała.

Później wkładam kluczyk, patrzę działa.

Byłem w szoku :D Nie wiem, jak to się stało, ale na razie działa.

Mam nadzieję, że nie zepsuje mi się gdzieś w trasie, chociaż na razie żadnej nie planuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, podepnę się pod temat.

Zakupiłem niedawno E36 318i Touring. Poprzedni właściciel miał problem z przekręcaniem kluczyka w stacyjce wiec zostawiał kluczyk wpięty ( ja wybrałem metodę 5 min próbowania aż zaskoczy). Po tygodniu użytkowania podobna wada wystąpiła w klamce kierowcy (i z 5 min zrobiło się 10 min) ale jednak postanowiłem coś z tym zrobić. Pierwsza moja myśl kupię sterownik do centralnego zamka 80 zł ale zostaje stacyjka no i lepiej jednak mieć możliwość otworzenia z kluczyka na wszelki wypadek. Znalazłem na Allegro taki zestaw http://allegro.pl/stacyjka-ews-klamki-wkladka-klapy-bmw-e36-komplet-i3790271574.html

I mam teraz takie pytania:

1- Czy to będzie pasowało do mojego Kombi ? (w klapie bagażnika nie musi być wymieniana)

2- Czy wystarczy zmienić bębenek w stacyjce ?

3- Co powinienem sprawdzić przed zakupem?

4- Prawdopodobnie nie mam EWS czy to nie będzie problem?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U poprzedniego właściciela mojej betki doszło do całkowitego zablokowania kierownicy czasem udawało sie ja zerwać ale to było męczące i nie dało sie tak jeździć dlatego ją sprzedal za pól darmo postawiłem ją przed domem. najpierw wyciągłem stacyjkę przy pomocy spinki do włosów przeczyściłem wd40 ale zaczeło jeszcze gorzej chodzić to użyłem benzyny pb 95:P wydmuchałem i chodziła w rękach super ale po włożeniu w gniazdo blokowała się nadal dlatego wziołem młotek przecinak i ogien fabrycznie zerwane śruby w kolumnie kierowniczej odkręciłem(2 śruby bez łbów) wyciagłem blokadę i jest supcio. Sasiad chciał odkupić spowrotem ale figa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.