Skocz do zawartości

E46 Brak zasilania zestawu wskaźników/ deski rozdzielczej


Midmere

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dzisiejsze poranne uruchomienie samochodu (rocznik 2002) skończyło się niemiłą niespodzianką. Po przekręceniu kluczyka na panelu wskaźników kierowcy/ desce rozdzielczej nie zaświeciły się lampki sygnalizacyjne itp.

 

A bardziej opisowo - na desce rozdzielczej (z małym wyświetlaczem) nie działa:

- prędkościomierz / obrotościomierz

- wskaźnik paliwa

- wskaźnik temperatury silnika

- nie świeci się info o otwartych drzwiach, bagażniku, itp. (ten mały wyświetlacz)

- nie działają lampki sygnalizacji świecenia kierunkowskazów, długich świateł

- nie słychać charakterystycznego cykania przy włączonym kierunkowskazie

- po otworzeniu drzwi z włączonymi światłami nie słychać dźwięku ostrzeżenia.

 

Na desce zapala się wskaźnik ABS oraz wskaźniki poduszki - i tylko te dwie kontroli się świecą.

 

Ktoś może mi podpowiedzieć w którą stronę pójść z podstawową diagnostyką?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetro,

powiedziałbym, że samochodu nie dotykałem tzn. nie podłaczałem kompa, nie grzebałem pod maską itp. Dzień wcześniej przyjechałem, zaparkowałem jak co dzień... Nie padało, nie wiało, temp. na dworze bez większych zmian, a tu taka niespodzianka. Samochód oprócz wymienionych defektów jeździ normalnie, zapala prawidłowo, reflektory świecą - sprawdziłem również, że kierunkowskazy migają pomimo, że nie słychać dźwięku przekaźnika na kolumnie kierownicy.

 

Z jedynych "dziwnych" rzeczy zaobserwowałem jeszcze, że na panelu radia wyświetla się komunikat "T20.10" i pomimo, że radio/CD/taśma grają normalnie, to naciskanie przycisku "Menu" nie powoduje wyłaczenie tego komunikatu i przejścia do np.: menu komputera pokładowego. Ten komunikat już wcześniej się wyświetlał kilkakrotnie, podobno jest to związane z koniecznością aktualizacji opogramowania nawigacji do wersji 20.1 - ale tym razem komunikat nie znika po jakimś czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja mialem podobne objawy po zlym zaprogramowaniu modulu KOMBI, odpowiedzialnego za zegary w E90.

 

Samochod jezdzil normalnie, tylko nic (poza predkoscia, chyba) sie wie wyswietlalo na "zegarach".

 

U mnie pomoglo zaprogramowanie tego modulu tzw. "pustym plikiem *.man", co jest jednoznaczne z wgraniem fabrycznego oprogramowania (zresetowaniem) do modulu zegarow. Musisz miec do tego kabel. Poza tym, z kablem od razu bedziesz najprawdopodobniej wiedzial co jest nie tak :)

 

Nie mam pojecia skad u ciebie taki efekt, ale na moje oko to wlasnie wina rozkodowania modulu.

 

Dla pewnosci mozesz jeszcze zresetowac moduly przez odlaczenie akumulatora na jakis czas (10 min do godziny).

 

Powodzenia

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerto,

sprawdziłem dziś kilka rzeczy:

1/ sprawdziłem bezpieczniki 10, 34, 43 - wszystkie OK

2/ rozłączyłem akumulator na 40 min. - po podłaczeniu go, deska rozdzielcza dalej nie działała

3/ wyciągnąłem cały moduł z samchodu rozłączając przewody łączące, włożyłem moduł na miejsce, podłaczyłem ponownie do instalacji dwie łączące wtyczki - i nic, dalej martwy.

 

Kończą mi się pomysły.

A nasuwaja pytania:

 

- czy można kupić używany działający moduł (0263606216) BOSCHA z innego samochodu czy muszę kupic nowy w serwisie?

- a jeżeli można to wystarczy go tylko przełożyć czy trzeba coś jeszcze robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecil podlaczyc samochod pod kompa przed jakakolwiek zmiana.

Warto sprawdzic co sie stalo z tym modulem, raczej nie padl ze starosci.

Jak bedziesz mial pecha to upalisz drugie "zegary".

 

Uzywke mozna kupic, ale nie wiem czy nie bedziesz musial zakodowac zmiany (wkodowac swoj VIN do tych zakupionych)

Dobrze by bylo jakby sie wypowiedzial Dziqsek, on sie na tym zna najlepiej.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie znając przypuszczalnej usterki mogę popsuć kupiony drugi moduł.

To zainstaluję sobię INPE i sprawdzę co tam się mogło wydarzyć.

 

Jeszcze tylko muszę sobie przypomnieć jak się ją obsługuje, daaawno się nie podpinałem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna niespodzianka. Wszystko działa jak należy :?

 

Dziś wsiadam do samochodu z zamiarem zatankowania, wiadomo - bez panelu nie wiadomo ile tam paliwa zostało w baku. A tu niespodzianka, (prawie) wszystko się prawidłowo załączyło. W chwili obecnej to DSC nie działa, świecą się kontroliki wyłaczonego DSC i hamulca ręcznego i koła wariują jak się mocnej przyciśnie...

Eh, to może ja poczekam do prawdziwej wiosny z diagnostyką?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czujnik lewy tył.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik lewy tył.

?

 

Wyglada to na jakis blad komunikacji miedzy modulami.

Moze wilgoc?

Jak sie podepniesz pod kompa to bedziesz mial zapisane bledy, najpewniej wlasnie komunikacji.

 

Powodzenia!

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jest problem z licznikiem i nie działa dsc to winny jest lewy tylny czujnik. Warto najpierw zajrzeć, bo może wilgoć się dostała.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.