Skocz do zawartości

E83 235/55/18 używa ktoś ?


Michu78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie na X3 mam założone 235/50/18 . Czy mogę założyć oponki o jeden rozmiar większe , czyli 235/55/18 ?

 

Według przelicznika rozmiar 55 jest większy o 23.5 mm na średnicy . Może ktoś takich oponek używa ..

 

Prosze o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja tego rozmiaru nie zakładałem .Zawsze standard do X3 i powiem ci,ze nawet runfalty były ale tylko chwilę :duh:

Jak masz możliwość to załóż na próbę i zobaczysz jak się auto zachowuje.X3 niestety na innych niż standardowe zachowuje się źle wg mnie.Pływa jakoś,buja a o komforcie nie wspomnę.

Ja mam na lato 19-tki i jeżdzę na nich bo mi się tak podoba ale komfort...to :nienie: :nienie: szczególnie jak są jakieś boczne drogi :cry2: :cry2: :cry2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie na X3 mam założone 235/50/18 . Czy mogę założyć oponki o jeden rozmiar większe , czyli 235/55/18 ?

 

Według przelicznika rozmiar 55 jest większy o 23.5 mm na średnicy . Może ktoś takich oponek używa ..

 

Prosze o podpowiedź

 

Odradzam Ci takie kombinacje - auto bedzie bardziej bujalo sie na zakretach. Licznik bedzie przeklamywal i zmieniasz srednice kol o ponad 3% (wydaje sie malo, ale to duzo) - to moze negatywnie wplynac na prace ABS i DSC w niektorych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ... do tej pory ( do wczoraj ) przyzwyczajony byłem do takich opon i zawieszenia

 

http://img832.imageshack.us/img832/3204/p1090929d.jpg

 

Teraz muszę i tak zmienić styl jazdy :D

 

X na 18 wygląda ślicznie , ale jak mnie przypili to zmienię na jakieś ładne 17 :)

 

http://img24.imageshack.us/img24/6199/img2061ok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.