Skocz do zawartości

ALUFELGI DARE ? Szit czy ujdzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze o opinie ludzii którzy mieli te felgi, lub przynajmniej realną styczność z nimi. Nie "słyszałem że słabe". Fotka felg Dare LM 19 cali cena 2600zł nówki.

http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/53/79/61/3053796161_1

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A może by tak machnąć je bezbarwnym? Wtedy nic nie powinno się dziać. A to że są ładne to się nie zgodze, bo dla mnie są najładniejsze :) A niestety nie kupie oryginalnych bo kosztują drugie tyle co beemka której szukam.
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie co powiecie o tych felgach? Bardzo mi się podobają poasiadam e90 w sedanie

 

http://allegro.pl/felgi-18-5x120-bmw-vw-t5-tuareg-355-i3087326100.html

 

czy te felgi nadadzą się pewnie odrazu zaznaczam wiem że orginalne bbs itp są bardzo dobrę ale szkoda mi kasy przeznaczać na felgi które mi sie nie podobają i kosztują po 5 tyś chce wydać 2-2,5 na felgi i 2 tys na opony na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMX Wielkie dzieki za odpowiedz! Potrzebowalem rzetelnej opinii, a jaki miales model? W necie pelno jest cwaniaczkow ktorzy robia tym felgom zla renome, widac sami handluja oryginalnymi uzywkami i nie bardzo im schodza :)

 

Żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie co powiecie o tych felgach? Bardzo mi się podobają poasiadam e90 w sedanie

 

http://allegro.pl/felgi-18-5x120-bmw-vw-t5-tuareg-355-i3087326100.html

 

czy te felgi nadadzą się pewnie odrazu zaznaczam wiem że orginalne bbs itp są bardzo dobrę ale szkoda mi kasy przeznaczać na felgi które mi sie nie podobają i kosztują po 5 tyś chce wydać 2-2,5 na felgi i 2 tys na opony na lato.

 

Szczerze? Nie za bardzo japońskie? :) Każdy ma swój gust ale ja celowałbym raczej coś w germańskim stylu ewentualnie jakis seryjny wiekszy model.

Na E60 niezle wygladaja 128 styling, generalnie ładny model do e90 także.

 

http://www.m5board.com/vbulletin/attachments/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/62720d1208265691-looking-photo-19-star-spoke-128-wheels-m5-gallery_1267_123_32772-1-.jpg

Albo coś innego:

 

http://i46.photobucket.com/albums/f143/kl2dc/e90postaw-1.jpg

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=788971&stc=1&d=1353971526

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również użytkowałem dare lm ale 18 :) złego słowa również nie powiem jeździłem dwa sezony nic sie nimi nie działo poza lakierem na rancie który się złuszczył ale to prawdopodobnie przez moja wine. Nie dawno sprzedałem te koła ale tylko dlatego ze mi się po prostu znudziły i trafiły sie inne :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierasz drugi raz Dare to znaczy ze mozna brac :) Bardzo mnie to cieszy bo Dare LM to dla mnie poprostu felga idealna :) Na 100% bede je mial :D
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo czytałem, sądzę że to zwykła propaganda handlarzy którzy przestali zarabiać na swoich spawanych niemieckich oryginalnych BBS'ach, i pisza takie rzeczy, normalna rzecz. Darki niby pękają ale nikt nie potrafi wrzucić żadnego zdjęcia prócz dosłownie trzech znalezionych w internecie, nie wiadomo nawet czy na tych fotkach to nie sa oryginalne BBS'y popękane, na dwóch fotkach widać że samochód jest po dzwonie bo nadkole wgięte, to co dziwnego że przy dzwonie felga pęka? Tosz to nie jest z tytanu. Poza tym na torze, przy prędkościach 200km/h nie wiele trzeba żeby pogiąć felgę skoro nawet oryginalne BBS'y ludziom pękają. Mi oryginał też pękł BBS RM 17' ale troszeczke kilka cm. A opone mialem 45 a nie jak co niektorzy 35 :)
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w sumie reasumując bo tez muszę kupić do mojego e90 jakieś felgi 18 cali a max jaki moge na to przeznaczyć to 3tyś warto brać te Dare?

 

mnie interesuje te dokładnie

http://allegro.pl/felgi-dare-f306-18-nowe-8j-9j-5x120-bmw-1-3-i3110962035.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie ładniejszych felg nie ma masz moje błogosławieństwo :)

Pogadaj z gościem napewno jakiś rabacik da, jest jedynym dystrybutorem tych felg w PL.

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img524.imageshack.us/img524/6791/asabbsagreementnew.jpg

ASA mają licencję BBS, to zawsze coś. Ale generalnie nie kierowałbym się tym aż tak mocno, są na świecie chińskie skutery po 2.000zł na licencjach Hondy, które obok Hondy nawet nigdy nie stały, i żywotność silnika jest 10 razy krótsza niż silnika Hondy, także papierki licencje homologacje to co innego, a rzeczywistość to co innego. Oczywiście felga musi być mocna, ciężko ocenić która felga jest mocniejsza są w internecie jakieś testy, ale trzeba pamiętać o tym że jeden robi testy, a drugi te testy sponsoruje i to też jest często manipulowane. Generalnie jak wpieprzysz się przy 140 w półmetrową dziurę to każda felga możę pęknąć. ASA ma podobny model do Dare LM ale mają mniej ramion i dla mnie wyglądają DUUUŻO gorzej od Darek, co nie znaczy że są brzydkie :) Są ładne, a darki są bardzo ładne ale to już kwestia gustu.

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASA mają licencję BBS, to zawsze coś.

 

Miala licencje, bo juz jej nie ma. Na produkcje AR1, jako wzoru podobnego do BBS RS-GT. I tyle w temacie.

 

Odkad nie produkuja felg w Korei, tylko w Chinach, chyba juz jej nie maja. Co oczywiscie nie znaczy, ze produkty sa zle (ale spora % ich ceny idzie na pokrywanie cla antydumpingowego :) ), pilnuja zalozonej jakosci.

 

ASA ma podobny model do Dare LM ale mają mniej ramion i dla mnie wyglądają DUUUŻO gorzej od Darek, co nie znaczy że są brzydkie :) Są ładne, a darki są bardzo ładne ale to już kwestia gustu.

 

Z Dare problem bedziesz mial zawsze taki, ze BBS LM byl zaprojektowany od podstaw jako felga kuta i nie da sie tego w prosty sposob powielic korzystajac z najtanszej dostepnej technologii (czyli odlewu grawitacyjnego) - a o to chodzi w produkcji podrobek, aby wizualnie zblizyc sie jak najbardziej do oryginalu, strona techniczna nie jest wazna. Slabym punktem tej felgi jest stopniowany rant, ktory ma duza szanse na pekniecie przy nieduzym uderzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ludzie jezdza i nikomu nic nie peka :)

 

Dziwne, bo w USA narzekaja zawsze na jakosc podrobek, a UK z Dare sie ludzie procesuja :)

 

Standardy sa rozne, na lysych oponach, czy z wytluczonym zawieszeniem tez da sie jezdzic.

 

A mi kuta BBS pękła i to wcale nie aż po tak dużym uderzeniu.

 

Miales ja od nowosci? Ile lat byly uzytkowane? Wiesz, ze nie byla przegrzana, prostowana, spawana, lakierowana proszkowo w trakcie swojego zycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa europy jeździ na darkach wiec nie opowiadaj bajek kolego, malo kto sie do tego przyznaje ale to druga kwestia. Nie byly malowane nie byly spawane, mialem je od nowosci.
Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa europy jeździ na darkach wiec nie opowiadaj bajek kolego, malo kto sie do tego przyznaje ale to druga kwestia.

 

Nie chce mi sie wdawac w jalowa dyskusje. Chcesz kupic te felgi, to je kup, moze kiedys sie przekonasz, ze kupujesz cene, a nie jakosc.

 

O produkcji i jakosci felg wiem naprawde sporo i potrafie ocenic jak to wyglada w przypadku Dare. To nie jest produkt, ktory ma jakosc - ma przyciagac cena i imitacja wizualna drozszych felg, i tyle w temacie.

 

Nie byly malowane nie byly spawane, mialem je od nowosci.

 

I nie probowales pytac BBS czy w jakis sposob Ci pomoga? Wymienia, nawet po gwarancji? Czy moze oficjalnie Ci odmowili?

 

Jakie to byly felgi BBS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie pomogłem poszedł spaw i felga sie trzyma do tej pory, stare RM'y ze starej bmki kumpla (wiem ze nie byly spawane). Poza tym stary, ja wiem ze jaki pieniadz taka felga, ale masa ludzi jezdzi na ASA i tez nie narzeka, naprawde dluuugo sie namyslalem nad tymi Dare LM i rozmawialem z piecioma osobami ktore je mialy i zadnej zadna nie pekla i byly zadowolone.

 

AAAAAAAAAA Zagadka sie rozwiazala, Vermilion cos mi sie kojarzy ten nick z jakims sklepem z felgami :8) DOkladnie, tylko handlarze sie wypowiadaja źle o tych felgach.

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie pomogłem poszedł spaw i felga sie trzyma do tej pory, stare RM'y ze starej bmki kumpla (wiem ze nie byly spawane).

 

I ile lat mialy te felgi? Zdajesz sobie sprawe, ze kazdy produkt z aluminium, ktory podlega naprezeniom, z czasem ulega zmeczeniu materialu?

 

Poza tym stary, ja wiem ze jaki pieniadz taka felga, ale masa ludzi jezdzi na ASA i tez nie narzeka, naprawde dluuugo sie namyslalem nad tymi Dare LM i rozmawialem z piecioma osobami ktore je mialy i zadnej zadna nie pekla i byly zadowolone.

 

I dlatego o ASA nie napisalem zlego slowa na temat ich jakosci, goruja jakoscia nad Dare.

 

AAAAAAAAAA Zagadka sie rozwiazala, Vermilion cos mi sie kojarzy ten nick z jakims sklepem z felgami :8) DOkladnie, tylko handlarze sie wypowiadaja źle o tych felgach.

 

Tak, tak, mam potezny interes w tym, zeby sie tutaj wypowiadac :mad2: Ani nie sprzedajemy BBS, ani felg nawet podobnych do Dare :roll: Chciales rzeczowa odpowiedz, to masz, a to, ze nie przyjmujesz jej do swojego swiatopogladu, to raczej nie moj problem i nie moj interes. Chcesz podwazac moje slowa, to rob to w sposob rzeczowy, przytaczajac jakies sensowne argumenty, a nie to, ze "kuzyn szwagra jezdzi i nic sie nie dzieje" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty jestes tutaj nierzeczowy, wyzej kolega mial dwa komplety i napisal- nic sie nie dzialo, jest jeszcze jeden kolega na forum ktory mial darki i tez nic sie nie dzialo, pisalem na gg do goscia z ogloszenia bo sprzedawal darki 18 i tez nic sie nie dzialo, moze podasz kolego jakis konkret dlaczego te felgi sa kiepskie? Bo tylko Ty tak uwazasz wlasnie jak ten ktory "slyszal od szwagra", widziales je chociaz na zywo? Ja mowie o tym co pisza ludzie KTORZY MIELI TE FELGI, a Ty piszesz tutaj nierzeczowe historie, w stylu "zaufajcie mi jestem ekspertem", w internecie na pęczki jest ekspertów takich jak Ty, czesto czytam fora zanim cos kupie, i w 80% znawcy nigdy nie mieli stycznosci o tym o czym sie tak rozpisuja.

 

Poza tym, pierwsze zdanie w tym temacie brzmiało tak:

 

Witam prosze o opinie ludzii którzy mieli te felgi, lub przynajmniej realną styczność z nimi. Nie "słyszałem że słabe"

 

Zatem miałeś te felgi czy " nie miałem ale lipne " ?

Jedyna zaleta przedniego napędu - gdy cofasz, masz tylny napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty jestes tutaj nierzeczowy, wyzej kolega mial dwa komplety i napisal- nic sie nie dzialo, jest jeszcze jeden kolega na forum ktory mial darki i tez nic sie nie dzialo, pisalem na gg do goscia z ogloszenia bo sprzedawal darki 18 i tez nic sie nie dzialo, moze podasz kolego jakis konkret dlaczego te felgi sa kiepskie? Bo tylko Ty tak uwazasz wlasnie jak ten ktory "slyszal od szwagra", widziales je chociaz na zywo? Ja mowie o tym co pisza ludzie KTORZY MIELI TE FELGI, a Ty piszesz tutaj nierzeczowe historie, w stylu "zaufajcie mi jestem ekspertem", w internecie na pęczki jest ekspertów takich jak Ty, czesto czytam fora zanim cos kupie, i w 80% znawcy nigdy nie mieli stycznosci o tym o czym sie tak rozpisuja.

 

Bylem w ich fabryce, wystarczy Ci to, jako moja odpowiedz eksperta? Wiem w jakich warunkach sa produkowane i wiem dlaczego jest to produkt nastawiony tylko na ilosc i cene, z jakoscia nie ma nic wspolnego.

 

Dziwnym trafem wiem chyba troche wiecej na temat felg niz "internetowi eksperci" :lol: ale dorabiaj sobie inne teorie, napisalem Ci, nie mam w tym, zadnego biznesu, szukales rzeczowej odpowiedzi, to masz. Nie chce mi sie w ten sposob ciagnac tej dyskusji, z kims kto ma tak lekcewazace podejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.