Skocz do zawartości

BMW e61 520d Popsuty czujnik temperatury spalin


pawelo300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

(BMW E61 520d 163 koni 2007 rok) W serwisie znaleźli na komputerze że mam uszkodzony czujnik temperatury spalin (ten który, znajduje się przy sondzie) i powiedzieli że nie ma potrzeby go wymieniać bo nie ma żadnego wpływu.

Teraz moje pytanie: do czego ten czujnik dokładnie służy oraz co sądzicie o jego wymianie. Warto czy nie?

Pozdrawiam

Edytowane przez pawelo300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienił ten czujnik temperatury spalin o którym wspominałem. Kosztuje 275zł. Jest odczuwalny mniejsze zużycie paliwa. Komputer pokazał mi 5.7l na 100 km ale gdy sprawdziłem przy tankowaniu wyszło mi 6.4l na 100km przy spokojniej jeździe na trasie. Dlaczego jest taka duża różnica między tym co wyliczył komputer a rzeczywistością?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Moi drodzy prośba o pomoc w przygotowaniu błędy z Inpy. Dotyczy to Mojej Buni 525D 2006r. 177KM

 

Błąd brzmi "12 DME/SIĘ OKAY 1 Error Store 4020 61" udało mi się rozmkinić, że jest to błąd czujnika temperatury spalin...

 

Tylko który? Bo według poniższego schematu są 2 (-:

 

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NJ71-EUR-01-2005-E61-BMW-530d&diagId=18_0782

 

Na jakimś forum doczytałem, że błąd 61 dotyczy grzałki lambda - bank 2...

 

No i teraz pytanie/prośbę do Was.. jeśli to 2 bank to znaczy który to czujnik? A może jest tylko 1 (-:

 

Jakie są konsekwencje uszkodzonego tego czujnika? Większe spalanie? Większa emisja spalin.. etc

 

Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po co pisać to samo w dwóch tematach? :roll: masz już odpowiedź w tym drugim. Czujnik temperatury przed dpf to ten niżej na schemacie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.