Skocz do zawartości

lpg do m54b22


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

posiadam bmw e46 silnikiem 2.2 170 km (m54b22). zastanawiam się nad założenie instalacji gazowej. szukałem już dość dużo na ten temat wypowiedzi ale konkretnej nie znalazłem. jaka instalacja będzie pasowała najlepiej? czy ten silnik dobrze ją przyjmie? będę wdzięczny za wszelką pomoc. dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na pewno paru kolegów Ci dobrze doradzi, ale możesz też zapytać na LPG-forum, albo jeszcze lepiej poszukać tam w dziale "jaka instalacja do...".

Motorek się ładniu gazuje, w 3000 zł powinieneś się zmieścić. Jak zwykle, podstawa to raczej dobrzy gaziarz który poświęci czas na dostrojenie, bo dobór komponentów to nie jest tu kwestia kluczowa.

Na LPG-forum możesz też poszukać w swojej okolicy polecanego gazmena. Jak z Poznania / Wlkp jesteś to od razu polecę Pitec :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik STAG 300 Plus, może być też TECH, albo Landi Renzo

 

Reduktor KME Gold, moze tez byc AC R01 czerwony, jak masz fundusze to LR IG1

 

Wtryskiwacze HANA, Barracuda, a jak masz kase to Keihin

 

gazownik który wystroi auto na korekty po obrotach, czyli żmudna robota z sondą AFR w wydechu i skanerem OBD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik STAG 300 Plus, może być też TECH, albo Landi Renzo

 

Reduktor KME Gold, moze tez byc AC R01 czerwony, jak masz fundusze to LR IG1

 

Wtryskiwacze HANA, Barracuda, a jak masz kase to Keihin

 

gazownik który wystroi auto na korekty po obrotach, czyli żmudna robota z sondą AFR w wydechu i skanerem OBD.

Jaka jest mniej więcej cena takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla 52 l netto, czyli pojemności ma więcej, ale wchodzi do 52 l gazu, bo trochę miejsca na rozprężanie musi zawsze być, ok 15% zazwyczaj. Czyli ok 500 km zasięgu powinnaś mieć, w jeździe miejsko-mieszanej. Na trasie zauważalnie lepiej, wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam butlę w kole i wchodzi 45 litrów od zera do max i robię ponad 500 kilometrów na trasie, co prawda silnik M54B30, ale twój spali bardzo podobnie. Myślę, że w koło weszłaby jeszcze ciut większa butla. A jeśli zdecydujesz się na walcową w poprzek za tylną kanapą to spokojnie 70 litrów i więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.