Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przymierzam się do zakupu tego auta:

 

http://otomoto.pl/bmw-320-przygotowany-do-rejestracji-a-C27273765.html

 

jedyne co mnie zastanawia to fakt, że sprzedawane jest od września 2012 (ktoś na tym forum pytał o to auto w 09.2012), skoro do tego czasu się nie sprzedało to coś musi być z autem nie tak.. ?

 

Pomożecie?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wyposażenie

 

Składanie Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAVU51060A322087

Kod typu VU51

Typ 320D OL (EUR)

Typoszereg E E91 ()

Seria 3

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik N47

Pojemność skokowa 2.00

Moc 130

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka LEDER DAKOTA/BEIGE (LCB4)

Data prod. 2008-05-27

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S2BWA LM RAEDER DOPPELSPEICHE 268 Obr. BMW, st. le. podw. spr. 268

S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Zabezpieczenie śrub kół

S386A DACHRELING Reling dachowy

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S493A ABLAGENPAKET Zespół schowków

S4ABA EDELHOLZAUSFUEHRUNG NUSSBAUM WURZEL Wer. dr. szlach. korzeń drzewa orzech.

S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Podłokietnik przedni, przesuwany

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control z tyłu (PDC)

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Sterowanie teleserwisem

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE Złącze USB-/Audio

P7RPA ADVANTAGE PAKET Pakiet Advantage

P7RSA COMFORT PAKET Pakiet Comfort

S843A MOTORAUSLEGUNG Redukcja mocy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S868A SPRACHVERSION NIEDERLAENDISCH Wersja językowa, niderlandzki

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, holenderski

S8S3A AUTOM. VERRIEGELUNG BEIM ANFAHREN Automatyczne ryglowanie prz ruszaniu

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam porządnego egzemplarza, oczywiście kieruje się ceną, ale wydaje mi się że za 58.000 (cena podana w ogłoszeniu jest netto) można kupić e90 ze stosunkowo niskim przebiegiem?

Radzicie odpuścić ten egzemplarz? Piszą że z belgijskiej sieci leasingowej, navi Holenderska, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam porządnego egzemplarza, oczywiście kieruje się ceną, ale wydaje mi się że za 58.000 (cena podana w ogłoszeniu jest netto) można kupić e90 ze stosunkowo niskim przebiegiem?

Radzicie odpuścić ten egzemplarz? Piszą że z belgijskiej sieci leasingowej, navi Holenderska, o co chodzi?

 

To bardzo proste, zadzwonisz do sprzedawcy to wciśnie Ci kit że Holender mieszkał w Belgii i inne tego typu kłamstwa, ja szukalem swojej e46 to natknąłem sie na własnie takie akcje, w świecie motoryzacji trzeba uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam porządnego egzemplarza, oczywiście kieruje się ceną, ale wydaje mi się że za 58.000 (cena podana w ogłoszeniu jest netto) można kupić e90 ze stosunkowo niskim przebiegiem?

Radzicie odpuścić ten egzemplarz? Piszą że z belgijskiej sieci leasingowej, navi Holenderska, o co chodzi?

 

 

ja szukam od ponad miesiaca auta (diesela) :cry2: i tego co sie nauczylem od tego czasu to : Przebieg licz 70 tys na rok jak jest mniejszy to krecony, jak chcesz dobry egzemplarz to idz so salonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam porządnego egzemplarza, oczywiście kieruje się ceną, ale wydaje mi się że za 58.000 (cena podana w ogłoszeniu jest netto) można kupić e90 ze stosunkowo niskim przebiegiem?

Przez ponad 7miesięcy szukałem tylko 320D. Początkowo szukałem tylko kombi z ksenonem i skórą + navi prof. Mi udało się znaleźć 2008r. i 80tyś. przebiegu, niestety - bez skóry i ksenonów, tylko z navi business - ale ważniejszy od skóry czy ksenonów był dla mnie "pierwszy właściciel" i niski przebieg. Na rynku na prawde jest bardzo mały wybór jeśli chodzi o coś pewnego.

Wczoraj wstąpiłem (chyba z przyzwyczajenia :) ) do komisu Bawarii w Jankach. za 55tysięcy stoi wiśniowa/bordowa 320D kombi skóra + ksenon :) Ale klosze wyglądają jak lodowisko z czego jeden na 99% wymieniany. Na masce sporo małych i większych odprysków i zaprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według ceny nie bo u nas 2008r za 40 koła można kupić w promocji :mrgreen:

 

Z własnego doświadczenia wiem, że w Belgi za te pieniądze ciężko jest znaleźć taki samochód za te pieniądze z tego roku, chyba że trafi się na meeega okazje :)

http://i.imgur.com/1eobHTS.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, sugestie.

 

Wczoraj oglądałem auto, pojechaliśmy nim na przegląd.

Okazało się, że malowana była para drzwi z prawej strony oraz tylny lewy błotnik, nic poważnego, miernik nie wskazywał więcej niż 170,

także bez szpachlowania prawdopodobnie, przedni zderzak też był malowany.

 

Z poważniejszych rzeczy to mechanik w ASO BMW stwierdził, że słychać rozrząd i pewnie będzie kwalifikował się do wymiany za jakiś czas.

Dostałem kosztorys na astronomiczną sumę, ponieważ BMW zaleca wymianę wału korbowego w przypadku wymiany rozrządu akurat w tym silniku z tego rocznika, koszt 11tyś zł.

 

Komputer pokazał jakieś drobne błędy np. rozłączenie lamp przednich i tylnych (demontaż w celu wykonania naprawy lakierniczej)

 

Teraz pozostaje kwestia tego rozrządu, orientujecie się ile mogłaby kosztować wymiana w jakimś dobrym warsztacie? Z tym wałem korbowym to chyba przesada...?

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

żadna przesada. taki jest środek zaradczy żeby usunąć na dłużej wadę.

troche tej gotówki masz, szukaj lepiej 3,0d. będziesz zadowolony pod każdym względem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, sprawdzam jeszcze przebieg po pieczątkach z książki serwisowej.

 

Jeżeli chodzi o rozrząd to nie jest powiedziane że trzeba go wymieniać już koniecznie, ale go słychać, więc jest prawdopodobieństwo

że za jakiś czas (nie wiem, rok? dwa?) trzeba będzie go zrobić.

 

Byłem tylko w ASO.

 

Poza tym co napisałem auto ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, sprawdzam jeszcze przebieg po pieczątkach z książki serwisowej.

 

Jeżeli chodzi o rozrząd to nie jest powiedziane że trzeba go wymieniać już koniecznie, ale go słychać, więc jest prawdopodobieństwo

że za jakiś czas (nie wiem, rok? dwa?) trzeba będzie go zrobić.

 

Byłem tylko w ASO.

 

Poza tym co napisałem auto ok.

 

chłopie ale ty masz dziwne myślenie, kupisz samochód żeby rok sobie pojeździć na dojechanym rozrządzie, wystarczy że jedna rzecz się je.bie w silniku i przez to mogą paść inne podzespoły, w dodatku jeśli o spalanie chodzi mam 2.0d cr spalanie 5,5-6l, kolega ma 3.0d spalanie 7 (liczone trasa w obydwóch przypadkach), wiec jak 5zl na 100km robi ci różnice..mimo że masz 50 tyś na samochód z tego co widze. Ale to twój wybór, ja osobiście pojeździł bym teraz 3.0d, jak większość która jeździ dwu litrówkami, a samochodu na ktory trzeba wydać pięciocyfrówke na naprawe i to w 2.0d haha to bym nawet nie zwrocił uwagi na ten samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1/3 silników n47 słychać rozrząd bo przeciez wiadmo, ze jest wadliwy, w dodatku jest od strony skrzyni.

Jest dużo watków na ten temat, wiekszosc ludzie jezdzą i nic sie nie dzieje, wiadomo było kilka przypadków, ze łańcuch sie urwał.

Koszt czesci rozrządu w ASO to jakies 1500zł a kumaty mechanik wymieni Ci to za jakies 800zł i masz spokój, a jak nie to jeździsz do konca i wymieniasz silnik :D

Kazdy sinik ma jakies wady i jakbym miał dyskwalifikowac auto, za to że prędzej czy poźniej coś sie w nim rozsypie to jeździłbym rowerem

Ale tak jak mówią koledzy ja szukałbym 3.0d :cool2:

Edytowane przez Bronx_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odpuść sobie N47, ten silnik to katastrofa, ma wiele bolączek, a głównym to rozrząd. Zrywa się często. Na hałasie pojeździsz jakiś czas, ale pytanie kiedy zaczęło hałasować :) W N47D20A przy wymianie rozrządu obowiązkowo wał korbowy. Pytanie brzmi czy nie lepiej włożyć używkę N47d20C?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach to cieżko będzie 3.0d znaleźć.

 

nabijasz posty czy nie wiesz co mówisz?

 

Nie wiem czy Ty wiesz co mówisz ... Szukam E90 z 3.0d od dłuższego czasu wiec wiem co mówie, nie ma nic sensownego w kwocie ok 50-60 tys pln. Zanim więc coś napiszesz to sprawdź i sam nie nabijaj postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach to cieżko będzie 3.0d znaleźć.

 

nabijasz posty czy nie wiesz co mówisz?

 

Nie wiem czy Ty wiesz co mówisz ... Szukam E90 z 3.0d od dłuższego czasu wiec wiem co mówie, nie ma nic sensownego w kwocie ok 50-60 tys pln. Zanim więc coś napiszesz to sprawdź i sam nie nabijaj postów.

 

aktualnie już rozglądam się za nowszą trójką 3.0d i znalazłem nie jedną ciekawą ofertę do 50tyś. Wiekszym problemem jest nazbieranie 50 tyś niż znalezienie za nie porządnego (przynajmniej technicznie) egzemplarza trzylitrowego w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.