Skocz do zawartości

Który silnik wybrać 18d czy 20d?


wisla10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowa na forum. Planuję zakup X1 i mam bardzo duży dylemat który silnik wybrać 18d czy 20d? Słyszałam już od dwóch sprzedawców ze i tak to są takie same silniki i różnica jest praktycznie żadna... aż trudno mi w to uwierzyć.

Napiszcie mi proszę, co o tym sądzicie? Czy to prawda? A co z przyspieszeniem, też taka niewielka różnica? Cenowo jest to jednak ponad 10 tys. więcej przy zakupie nowego samochodu więc można by oczekiwać że podczas jazdy też się tę różnicę odczuwa bo jednak za coś się płaci... tylko czy warte tych pieniędzy? Z góry dziękuję bardzo za wszystkie opinie i sugestie.Chodzi oczywiście o napęd 4x4 vDrive w automacie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle katalogu jeden ma 144KM a drugi teraz 184KM (kiedys 177KM lub 164KM z EfficentDynamics sDrive )

Silniki o ile dobrze wiem maja inny osprzęt tj Wtryskiwacze większa turbinę itd... to juz spora rożnica

bloki silniku w przypadku 18d 20d 23d te same (25d obstawiam ze tez jako ulepszone 23d biturbo)

różnica w mocy jest tez zasadnicza jak dla mnie 144KM ledwo jeżdziło.....

 

Ja osobiście mam 18d...bo akurat takie można było na szybko kupić....

Które od biedy przerobiliem samym programem silnika na ~180KM bo było stanowczo za słabe, a auto trochę wazy z tym ze na manualu troche lepiej sie jednak sprawuje(przyśpiesza)

 

 

Ja proponuje żebyś brała poliftowe 20d jak masz pieniądze... bez przeróbek i kombinowania... ponieważ po modyfikacji trzeba jednak trochę bardziej dbać :P chłodzic i rozgrzewać turbine (oczywiście normalnie tez by wypadało ;) jak każdego diesla po "butowaniu" )

 

Xdrive automat do setki :

 

18d ma 10,3 s

stary 20d(177KM) ma 8,6 s wiec nowy 184KM w granicach 8.2s(?)

 

różnice widać od razu a subiektywnie podczas jazdy jeszcze bardziej

 

nie wiem jak ktoś mowić ze nie ma róznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze opinie. Tak zrobię, co prawda decyzja nie zapadła czy nowy czy z drugiej połowy 2012 roku ale będzie to 20d.Nie wiem jak sprzedawcy mogą opowiadać takie brednie że nie ma różnicy ... no chyba że akurat mają 18d którego chcą się pozbyć ;-) Pozdrowienia dla Was a dla mnie czas na podjęcie decyzji czy nówka czy używany:-) Hmmm no zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, tylko nowy.

Po pierwsze - te samochody tak niewiele tracą na wartości, że nie opłaca się kupować używanego (przez kilka miesięcy próbowałam znaleźć jakiś roczny, max dwuletni model dla siebie, z wyposażeniem, które będzie mi odpowiadało i za odpowiednią cenę - śledziłam ogłoszenia, dzwoniłam... ceny jak z kosmosu tych używanych).

A po drugie - kupując używany, będziesz miała model sprzed liftingu, a więc "stary" ;)

No i po trzecie - nie ma to jak frajda z zakupu nowego samochodu, wybierania koloru, opcji itd... No i ten zapach nowości - nic się z tym nie równa :mrgreen:

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna skorzystać z BMW Premium Selection... bądż dogadać sie na testówke...ale testówek nie polecam;)

 

A czemu nie polecasz bo przyznam ze tak właśnie miałam zrobić nim optrzymałam wpisy od Was nt. silnika ?

 

 

Hmmm powiedzmy ze nie zawsze są odpowiednio traktowane... podczas testów... :8) oczywiście to ich nie dyskwalifikuje bo pewnie nic im nie jest ale... nigdy nie wiadomo kto tym jeździł w salonie czy jako wypożyczone... bo sa tez inne np dyrektorów itd to inna sprawa...

 

sam mam z BMW polska

 

Zastanowiłbym się nad Premium Selection... z Niemiec przez salon Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy sie z tą "testówką", ja miałam na myśli jazdę testową ;-)) taki mały szczegół ;-)

Tak samochody typu demo to rzeczywiscie nie wiadomo kto się uzewnętrzniał w takim aucie :mrgreen:

 

Ciężki temat z tym zakupem, 100% decyzja nie zapadła bo jak pewnie wiecie nówka 2.0 w wersji skóra, navi, itp to już spora kwota, ciągle się waham, jednocześnie nie ma już opcji z których mogłabym zrezygnować na poczet silnika ;-)

Ale mam gwarancję od początku, jak kupię używany to już rok gwarancji tracę.Dodatkowo teraz BMW ma promocje na pakiet polski ( chyba do końca lutego ) że klient otrzymuje go gratis. Ale nie wiem czy częste działania marketingowe BMW czy to rzeczywiscie okazja tkz. raz w roku ...

Jednak pomimo tego jeszcze cały czas śledzę używane auta od dilerów z drugiej połowy 2012 roku, czyli już z 8-biegową skrzynią, bo jednak różnica kwotowa to jakieś 20 tys lub nawet trochę ponad...

Ale może wiecie taką rzecz, czy wersje tkz. po-liftingowe to są właśnie te po lipcu 2012 kiedy to zmieniono właśnie między innymi skrzynię biegów czy też to są samochody z 2013 roku?

 

Dziekuję Wam za opinie i mam nadzieję że niebawem jakaś decyzja zapadnie bo bardzo bym chciała już je mieć. To jedno z marzeń które właśnie realizuję !!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie opcje wybrałaś? Mam większość, więc mogę Ci ew. doradzić, co jest zbędne, a z czego lepiej nie rezygnować. Oczywiście, moja opinia jest subiektywna, ale może akurat na coś Ci się przyda :wink:

 

Jeśli jest skrzynia 8 biegowa (rewelacja!!!), to auto już jest po liftingu. Zwróć uwagę, czy ma kierunkowskazy w lusterkach - jeśli tak, to po lifcie.

Ja kupiłam samochód we wrześniu 2012, zamówiony w czerwcu 2012 i to już był model po liftingu.

 

Trzymam kciuki za spełnienia marzenia!

I nie zapomnij nam się pochwalić, gdy się już spełni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem X1 18d x-drive x-line automat 8 biegów i jak dla mnie jeździ wystarczająco dobrze. wyposażenie bogate ale bez i-drive bo samochód głownie na miasto więc tego nie potrzebowałem a przynajmniej schowek duży ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie po mojej dłuższej nieobecności.

Temat X1 wałkowany był przez ten cały czas, w używanych samochodach nic nie znalazłam, a ceny prawie jak nowego auta ;-)Dlatego decyzja padła na nową X1 i chyba zdecyduję się na benzynę 20i a nie na disela ...;-)))

Głównie jeżdżę w mieście i nie są to długie trasy, więc chyba benzyna u mnie bardziej się sprawdzi... pisze chyba bo do póki zamówienie nie złożone wszystko jeszcze można zmienić...;-)

Waham się nad kolorem lakieru, pomiędzy czarnym a srebrem kaszmirskim. W piątek mam u dealera obejrzeć to srebro na ich firmowym autku i wtedy podejmę decyzję co do koloru.

Ktoś z Was widział może ten kolor? jak się prezentuje?

Wybrałam wersję X Line, z dużą nawigacją, z kamerą, z ostrygową skórą, oczywiście automat 4x4.

Pytanie mam do Was czy macie cały ten pakiet internetowy i aplikację Apple? Jesteście z tego zadowoleni? Korzystacie.

Mam nadzieję że z końcem tygodnia złożę zamówienie i nie pozostanie mi nic innego jak czekać ;-))))

 

Agnieszko, jak Ci się sprawują te ostrygowe skóry? Impregnowałaś je? Nie brudzą się? Dzięki za info ;-)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pakiet internetowy i powiem szczerze, że jego funkcjonalność jest delikatnie mówiąc umiarkowana, podejrzewam, że aplikacja App`s sprawdzi się o wiele bardziej ale tego niestety nie kupiłem (brak pełnej informacji przy zakupie) i teraz żałuję bo ponoć nie można już teraz dokupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skóry w kolorze ostrygi, to nie mam z nią żadnych problemów. Drobne zabrudzenia usuwam natychmiast na bieżąco, a oczywiście profesjonalnie również już została oczyszczona i zaimpregnowana. Polecam śmiało - nawet przy małym dziecku daję radę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Panie i Panowie wczoraj oczymalem oferte na tak zwane select premium czyli uzywane z malym przebiegiem 4-5tys.km kwota 144tys.zl za 18xd

poniewaz jest to moje 2 bmw to 140tys.zl za uzywane teraz

 

przy tej smaej komfiguracji bez skor poniewaz uwazam sportowe siedzenia sa lepsze z pol skora cena z rabatem 150tys.zl brutto

 

co do wnioskow sami ocencie - ja kupuje nowy ale 2.0xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem możliwość pojeździć różnymi samochodami BMW podczas xDrive Live Tour.

po tym co zobaczyłem co wyprawia się z samochodami, które potem trafiają do sprzedaży jako Premium Selection, to mi przeszła ochota na takie auto (rozważałem wcześniej).

Przebiegi nieduże rzeczywiście ale krótkie dystanse jazdy, rampy, katowanie na torze na maxa....

Trzeba zachować czujność bo okazji nie ma a co tanie to drogie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.