Skocz do zawartości

BMW E46 Gaz - problemy/falowanie stag 300


Rekomendowane odpowiedzi

od ok 3 tyg mam problem z falowaniem obrotów na gazie.

Na paliwie raczej jest OK zdarza się sporadycznie lecz na gazie obroty falując od 600 - 900.

Pojechałem go gazownika i powiedział, że mam za duże założone wtryski (35-40 ps na gar) z tego co rozmawiałem z osobą, która zakładała powiedziała, że są bardzo dobre i będą pasować. Auto to BMW E46 325 COUPE z 03r

GAZ:

-STAG 300

-CZUJNIK CIŚNIENIA: AC

-WTRYSKIWACZ: HAMA

-ZAWÓR ODCINAJĄCY: VALTEK

-REDUKTOR/PAROWNIK: AC GOLD

-WIELOZAWÓR: TOMAETTO

 

Jeżeli przekręciłem nazwy to przepraszam spisuję z kartki.

Gaz założony w czerwcu 2012 roku zrobione na gazie 23 tys km

 

Miał wyczyścić przepustkę czy jakoś tak ale powiedział, że jest ok.

 

I teraz jestem w kropce czy te falowanie może być od tych wtrysków, które niby są za mocne wsadzone (35-40)

 

Narazie cały weekend jeżdże na paliwie z nadzieją, że sie poprawi tylko spalanie duże :( lecz auto jest dużo mocniejsze na paliwie niż na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest dużo mocniejsze na paliwie niż na gazie

 

To mnie bardziej martwi - tak nie powinno być. Graty masz dobrze dobrane, więc tylko kwestia poprawnego montażu i regulacji, żeby nie czuć różnicy w mocy. Nawet jeśli taka różnica jest / może być, to procentowo to 2-3%, więc nic co mógłbyś odczuć subiektywnie podczas jazdy.

 

Falowanie to może być też odma. Ewentualnie sprawdź, czy nie masz gdzieś lewego powietrza, albo czy korek oleju Ci nie poleciał gdzieś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niedobrze że jest strata mocy na gazie, to znaczy że niedługo będziesz wymieniał głowicę. Jedź do gazownika który ma pojęcie o strojeniu. BTW, co to za reduktor? AC R01 czy KME Gold?

 

Co do falowania obrotów, jeśli problem występuje też na benzynie to problem jest z silnikiem, a nie instalacją gazową! Problemy występujące na Pb na gazie prawie zawsze się nasilają. Najpierw napraw samochód, a dopiero potem zwalaj winę na gaz. Najpierw sprawdź kody błędów, ale jeśli nie będzie żadnych to i tak nie znaczy że auto jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.