Skocz do zawartości

320d Po przekreceniu kluczyka brak reakcji rozrusznika


gajlo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie popukalem w niego troche i jakis kabelek byl urawny maly. Raz odpalilem pochodzil troche. Zgasilem. Probuje drugi raz a tu lipa. Teraz slychac jak przekrecam kluczyk takie strzelanie w raz z tym siwatla mrugaja i kontrolki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak światła mrugają i jest takie jakby strzelanie, jest to objaw zdechniętego akumulatora - jak podłączysz teraz kompa to wyjdzie Ci mnóstwo błedów związanych ze zbyt niskim napieciem. Podładuj akumulator. a kabelek ten urwany to może być właśnie wzbudzenie rozrusznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem inny aku odpalil pochodzil. Zgasilem nie odpalil, nie bylo reakcji zadnej , wlazlem pod auto puknalem odpalil, zgasilem i juz slychac ze ciezko kreci, az zgrzytal. Jutro pozyczam klucze te na torksa i go wyciagam. Zalatwie jakas uzywke a tego zapytam o regeneracje.

Z tego co widze RealOem rozruszniki z polifta maja 2,0 Kw a Moj 1,8 Kw czyli nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa rozrusznika to jest raptem 3-4 godziny z pojechaniem po części do sklepu. Ja bym na Twoim miejscu pognał z rana na jakiś warsztat gdzie naprawiają rozruszniki, niech go zrobią a Ty w tym czasie sobie kabelki posprawdzasz i na wieczór zamontujesz rozrusznik i będzie cud, miód i orzeszki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie mam jak bo pracuje od 6 do 16. I musze gdzies te klucze dorwac na torksa. Ale widze ze bylo grzebane bo jednej dlugiej brakuje tam. Powinny byc chyba 4 sa 3. No juz zamowilem... a u nas kasauja za to... 2-3 stowki. uzywke kupilem za 150zl 30 dni na rozruch gwarancja. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojscie tam jest faktycznie przerabane... dzis nie mialem jak sie za to zabrac ale jutro nie daje za wygrana:)

Mysle ze uda mi sie wykrecic i zalozyc "nowy". Z gory zrobilem sobie dosc sporo mijesca by wlozyc reke, wyciagnalem plastikowa odudowe obok filtra oleju i mysle ze jakos to pojdzie, jak nie od dolu to od gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzucę jeszcze jeden pomysł , wcześniej było wszystko ok ,a teraz jak próbujesz zapalić to normalnie zaświecają się wszystkie lampki i później zero reakcji na próbę odpalenia ?? to powiem ci tak nie koniecznie musi to być rozrusznik ,może nie czytać ci immobilizera ,albo jeszcze jedna opcja to spiepszona centralka ,brat tak kiedyś miał w vectrze tylko że sam odpiął centralkę bo jak zamknął drzwi to mu się otwierały itd. to jak otworzył tylko drzwi od kierowcy to miał właśnie coś takiego jak ty że wszystko niby ok kontroli świecą a rozrusznik niekręci a jak spowrotem podpiął centralkę to wszystko było ok i odpalił(podobno jakieś zabezpieczenie że jak nie otworzysz drzwi z pilota centralką to nie zapali czy coś takiego a ile w tym prawdy to nie wiem ale możliwe )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no imo raczej nie... Bo jak wlanalem mlotkiem to odpalil... dzis juz wyciagnalem rozrusznik:) Latwo nie bylo, ale jakos poszlo:) Zawsze jakas satysfakcja hehe Jutro zakladam inny. Dam znac co i jak:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, satysfakcja ogromna, zmieniając temat, ja wczoraj wymieniałem termostat w lybrze 1.9 jtd mojej ładniejszej połowy i babrałem się z tym 6 godzin..włosi jednak jak coś wymyślą to ręce opadają..łapy pocięte, ale po tym jak momentalnie jest 90 stopni na zegarze to banan na gębie gwarantowany :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam straszny problem ze swoim bmw 318d, od trzech tygodni stoi u mechanika i niestety nadal nie wykryto ustreki. Zdarza sie że po przekręceniu kluczyka nie dzieje sie nic, głucho, rozrusznik nie kręći, czasami po przytrzymaniu kluczyka w końcu odpala.

Rozrusznik został rozebrany, wszystko z nim ok, stacyjka sprawdzona jest ok, no i jakiś przekaźnik, też jest, kable sprawdzone, mój mechanik nie ma już pomysłu. Sprawdzałam też drugi kluczyk, ta sama sutuacja raz odpala, raz nie. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Będe wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam jestem posiadaczem bmw e46 rok 99r. Od Większego czasu mam problem z odpaleniem samochodu mianowicie ma swoje nastroje i jak chce to zakręci i odpali a jak nie to nie mogę odpalić na desce rozdzielczej dodam ze pala się dwie kontroli od akumulatora i od oleju na czerwono brak reakcji na rozruch samochodu głucho cicho nawet rozrusznika nie słychać bylem u elektryka elektryk stwierdził ze akumulator do wymiany bo już do wymiany wiec wymieniłem na nowy niestety nie pomogło samochód znowu nie chce palić jedynie z przodu jak podłączę pod kable rozruchowe przy kostce to po jakimś czasie odezwie sie i zapali jeśli macie tez podobny problem i często takie reakcje to podpowiedzcie mi co mam wymienić bo już nie wiem czy to rozrusznik nie kreci czy problem leży gdzieś głębiej w elektryce czekam na wasze opnie w tym temacie pozdrawiam i czekam na pomoc ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest jakaś zależność w tym kiedy odpala a kiedy nie? Warto zainteresować się kostką stacyjki, tylko te kontrolki sugerują raczej problem z jakimś czujnikiem, ale nie kojarzę takiego przypadku. Jakie są błędy?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem nowy akumulator bo tamten już miał z 3 lata elektryk powiedział ze wina akumulatora ale się ukazuje ze problem znowu jest wiec pojechałem żeby sprawdzili mi napięcie na nim i się okazuje dobre powiedzieli mi ze może byc wadliwy alternator co myślicie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.