Skocz do zawartości

e34 540/530 vs Jaguar XJ40 porównanie osiągów


Michal_sk8

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

chciał bym kupić auto ,które służyło by mi do zabawy i sprawiania przyjemności z jazdy oraz poruszania się w gorsza pogodę, lub okresy zimowe.

 

Zależnie też co bym wybrał ta zabawa by wyglądała trochę inaczej tzn e34 530 lub 540 służyło by raczej do jazdy bokiem bo jest większa możliwość trafienia w manualu niż jaguara, wiem ze e30 bardziej się do tego nadaje ale nie chce mi się bawić w szukanie silnika większego i swapy, a jaguar miał by raczej łatwiej bo automat nie nadaje się do takiej agresywnej jazdy więc raczej po prostu szybka jazda,i tu moje pytanie do posiadaczy tych 3 aut

 

Jaguara uwzględniam tylko 4 litowego gdyż ma trochę więcej koni niż 530 lecz sporo mniej od 540 i chciał bym wiedzieć jak wypada w odczuciu kierowcy (bo dane mogę sprawdzić w internecie) przyspieszenie z dolnych obrotów oraz później z wyższych, które silniki są trwalsze jaguara 6 cylindrowe czy v8 bmw

Edytowane przez Michal_sk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście problem :cool2: bierz Jaguara , jeżeli masz TROCHĘ więcej gotówki po zakupie auta, ponieważ jeśli nie, to koszty eksploatacji bardzo szybko Cię przerosną kolego :) pozdrawiam!

http://s20.postimage.org/bvfzkolkd/jay_and_silent_bob.jpg


Na jazdę bokiem jarają się wszyscy, a tak naprawdę ryzykują nieliczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego e34bawaria miałeś kiedyś xj40 ? czy tylko ze słyszenia wiesz że drogo jest? bo gdy miałem kupić swój pierwszy własny samochód odradzali mi bmw bo że drogo też a jak coś to żebym brał 3 a nie 5 lub 7, kupiłem najpierw e34 525i wcale drogo nie jest, a jako drugie auto kupiłem jakiś czas temu e38 740iL

 

zainteresowałem się jaguarem jakiś czas temu gdy napotkałem na artykuł o autach za "pensję przeciętnego kowalskiego" pojechałem obejrzeć jak wygląda to auto na żywo i naprawdę się zakochałem, auto bardzo nietypowe kształtem, w środku też luksus jak w bmw lecz inne rozwiązania, nietypowe ale też przez to bardzo mi się podoba, jeździłem akurat z silnikiem 3,2 nawet ok się zbiera ale do mojego v8 4,4 brakowało mu dlatego nie kupiłem go, oraz przeglądając filmy na YT nie wpisywałem tylko drift itp, tylko poprostu XJ40 napotkałem na film o niszczeniu silnika tzn butowaniu go bez oleju i byłem pod wrażeniem jego wytrzymałości, dlatego pytałem też o wytrzymałość silnika jaguara oraz bmw

 

oto film

 

nie chce kupić auta żeby stać w miejscu i palić gumę, to nie będzie auto do "upalania" ale tak jak napisałem "do zabawy i sprawiania przyjemności z jazdy oraz poruszania się w gorsza pogodę, lub okresy zimowe"

 

temat założyłem aby dowiedzieć się opinii o silnikach tych 3 aut porównując je względem siebie,pod względem osiągów, wytrzymałości oraz awaryjności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wujek posiada XJR bodajże 4.2l i mówi że pali cholernie dużo. Co prawda to prawda, że wygoda jest nieziemska w nim ale jednak to nie na moją kieszeń... Według mnie nie sztuka kupić auto jeśli nie dam rady go utrzymać.. Kolego nie odbieraj tego jako jakiegoś ataku, pytałeś więc wnioskuję że chciałeś znać opinię. Wyrażam więc swoją, nie byłoby mnie stać z wyników wywiadów z użytkownikiem Jaguara :) Pozdrawiam Cie serdecznie! :)

http://s20.postimage.org/bvfzkolkd/jay_and_silent_bob.jpg


Na jazdę bokiem jarają się wszyscy, a tak naprawdę ryzykują nieliczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam się :) to wujek musi mieć starszego jaguara skoro ma pojemność 4.2 ale i tak dzięki za odpowiedź, to że napisałem auto do zabawy nie chodziło mi o to że chce kupić je aby zakatować, mam e38 i jest to naprawdę super auto, niesamowicie komfortowe i aż chce się ciągle w jakaś trasę dłuższą pojechać, i dbam o nie bardzo nie ścigam się z pod świateł jeżdżę nim po mieście (nie zimą) spokojnie i dostojnie,a w trasie z odpowiednimi prędkościami bo z takim zamiarem je kupiłem

 

drugie auto to e34 2,5l też je bardzo lubię i podoba mi się bryła auta (uwielbiam motoryzację z tego okresu ale tylko ta prawdziwą ;) ) ale chciał bym wymienić je na mocniejszą e34 lub właśnie tego jaguara xj40 bo to auto poprostu by mi służyło do czego innego niż ta 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce po tej e34 można wypełnić mocniejszą jej wersją :) lub spróbuj czegoś nowego (mniemam, że nie masz obycia z Jaguarem) i kupuj tego potwora :) wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie kolego :)

http://s20.postimage.org/bvfzkolkd/jay_and_silent_bob.jpg


Na jazdę bokiem jarają się wszyscy, a tak naprawdę ryzykują nieliczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko że e34 to już sporo jeździłem, co prawda silnik m60 4 litry i w manualu jak by się trafił to super by było bo jak czuje jak pracuje m62 w e38 longu moim a to spore i ciężkie auto a zbiera się niesamowicie to w e34 był by jeszcze lepszy, bo po zdjęciu elektronicznego ogranicznika to do setki ma tyle co to pierwsze m5 3,6l czyli w 6,3 sek

 

co do jaguara to z 4 litrową jednostką nie miałem do czynienia i niestety w necie nie ma za bardzo info i za dużo informacji do czytania, ewentualnie na zagranicznych stronkach, no ale auto bardzo ciekawe i ten kociak na masce po prostu z niczym nie można porównać (no mercedes też ma coś tam na masce ale to nie to samo ;) ) jak jechałem nim to jag bym przeniósł się w czasie i prowadził prawdziwe luxusowe auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zakochałeś się w tym aucie nie widzę przeszkód żeby nie kupić. Oczywiście szukaj dobrego i zadbanego bo pewnie serwisowanie tanie nie jest ale auto raczej jest niezawodne.. Wujek mając tego Jaguara robi tylko podstawowe wymiany , nic więcej od paru lat :) jak dokonasz zakupu wklej foty, pochwal się, najlepiej zrób filmik :D pozdrawiam Cie :)

http://s20.postimage.org/bvfzkolkd/jay_and_silent_bob.jpg


Na jazdę bokiem jarają się wszyscy, a tak naprawdę ryzykują nieliczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma jeszcze jakieś opinie o użytkowaniu tych silników lub jakieś forum jaguara gdzie będą rożne silniki nie tylko v12 to może podać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie znam żadnego. Jechałem kiedyś Jaguarem, takim z przełomu lat 80-90-tych, byłem zaskoczony bylejakością tego samochodu i tą stylistyką wnętrza jak z lat 70-tych. Z zewnątrz zawsze mi się te auta zawsze podobały, ale do e32/e34 nie ma co porównywać - to moja absolutnie subiektywna opinia - maniaka BMW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o model XJ40 i wnętrze jak dla mnie bardzo fajne, inna stylizacja jaguar bardziej stonowany i majestatyczny

 

http://i522.photobucket.com/albums/w345/gafj/P1000841.jpg

 

http://i522.photobucket.com/albums/w345/gafj/P1000840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.