Skocz do zawartości

X3 E83 2007 - problem z kluczykami


MARIO_X3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Parę dni temu nie mogłem przy pomocy pilota otworzyć auta. Zapasowy kluczyk również nie dał rady i musiałem auto otwierać ręcznie przez włożenie kluczyka do zamka.

Podjechałem przy okazji do mechanika i na szybko wykluczyliśmy rozładowanie kluczyków bo przecież nie ma takiej opcji żeby obydwa kluczyki rozładowały się w tym samym czasie. Mechanik podejrzewa że to jakiś wzmacniacz odbierający sygnał z kluczyka może być uszkodzony (jakaś część znajdująca się w tylnej klapie, dokładnie chyba w spojlerze nad szybą w tylnej klapie). Mam do niego podjechać gdy będzie miał jakiś inny używany wzmacniacz aby sprawdzić czy to na pewno to.

Jednak ostatnio na forum poruszany był temat o inicjalizującym kodowaniu pilota. I mam pytanie. Czy mogę bez problemu ponownie powtórzyć kodowanie inicjalizujące na działającym już kluczyku? W kluczyku są zapisane jakieś informacje o przebiegu itp., nie stracę tych informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawo serii zadziałało czytałem twojego posta i głęboko zastanawiałęm sie co i jak a dzisiaj u mnie to samo :mad2: zadzwoniłem na BMW Mobile podesłali lawete i auto zastępcze..... jutro napisze jak serwis sprawdzi co i jak ale tak na szybko to wzmacniacz w spojlerze jest ale w seri 5 w X-ach nie występuje w tym miejscu.... tak mi znajomy powiedział z ASO..... oczywiscie raz da sie otworzyc raz nie mechanicznie z zamka bez problemu, alarm się włącza dezaktywacja i kluczyk w stacyjkę można jechać.... problem w tym iż nie o to chodzi aby kombinować lecz bezpiecznie podróżować :cool2: zobaczymy co jutro wymyślą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w moim przypadku okazało się że jeden kluczyk mam walnięty i muszę wymienić kluczyk zapasowy na nowy.

Rozumiem że takie coś robi tylko ASO.

Jeszcze do nich nie dzwoniłem i nie wiem jakie są koszty.

Ktoś z was wie jakiego rzędu jest to kwota? 500 PLN? 1500?

 

Elektryk powiedział mi że ten kluczyk jest nierozbieralny i że nie można go naprawić.

Naprawdę tak jest? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Łodzi płaciłem 560 pln :D

 

Elektryk powiedział mi że ten kluczyk jest nierozbieralny i że nie można go naprawić.

 

Hehe...teoretycznie tak ale praktycznie jak najbardziej tylko jak padła elektronika to lepiej kupić drugi :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Elektryk powiedział mi że ten kluczyk jest nierozbieralny i że nie można go naprawić.

Naprawdę tak jest? :)

 

Ten elektryk co to stwierdzil to jest po prostu d..a wołowa.

Owszem,cała elektronika klucza wraz z akumulatorem jest zgrzana w w dwóch połówkach.

Jesli padnie akumulator(najczęsciej to jest przyczyną) czy elektronika w kluczu -po prostu wokół ostrym nożem rozcina się klucz na zgrzaniu a po naprawie skleja sie go klejem cjanopodobnym(np.kropelka).

W kazdym niemal punkcie gdzie dorabia sie klucze i koduje ,wymienia baterie,itp -bez problemu poradza sobie z kluczem od BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne prawdopodobnie kluczyki są oki pada wzmacniacz fal. W naszych X usytuowany w tylnej klapie coś tam jeszcze wspominali o płetwie (antenie) na dachu ale nawet się nie skupiałem. Koszt wymiany z robotą ok.1200zł :evil: mam nadzieję że po wymianie już będzie oki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą anteną to ja nawet nie wiem co i jak mam furaka na gwarancji i kazałem dokładnie prześwietlić wszystko i wymienić jak coś kończy zywot może coś zakłócało szlag wie, a może obydwie sprawy niw są ze sobą powiązane nie zawracałęm sobie tym głowy auto ma śmigać i to bezawaryjnie ... tak jak na rysunku wzmacniacz jest w tylnej klapie nie w spojlerze.... :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.