Skocz do zawartości

Zmiana tunera TV z mpg2 na mpg4


kray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem w salonie w 2010 roku f11 wyposażaną w tuner TV (oczywiście z dekoderem mpg2) serwis twierdził że będzie dziłac w Polsce nawet dzwonili do warszawy lecz wtedy BMW nie miało pojęcia o DVB-T

od samego początku składałem reklamację i w końcu sprawa ruszyła. Chcą wymiemic na gwarancji dekoder lecz żeby tym problemem zajęło się BMW AG, poszukują wszystkich chętnych na taką wymianę. Jeżeli kogoś to interesuje to proszę się zgłosic do swojego serwisu i przedstawic problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ciekawe zamierzenia bo oficjalnie jeszcze nie sprzedają mpeg4 ... Napisz co Ci napisali...

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę prowadzi pan Grzegorz z BMW Polska na dzień dzisiejszy jest zgłoszonych 8 samochodów chcących zmienić dekoder na mpg4. Problem został już przekazany do BMW AG i na decyzję na pewno trochę poczekamy.

Z tego co wiem to w nowych piątkach jest już dostępny dekoder mpg2/mpg4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taaaa ....

 

Problem zgłoszony ..

 

Tunery miały być w 08.12 i sądzę że dopiero na koniec roku pojawi się rozwiązanie. W tym momencie możemy zamontować tuner OEM który przejmuje część ekranu i dźwięk idzie przez AUX.

 

Funkcjonalność w użyciu oceniam na max 40% w porównaniu do ori. W serii E mamy rozwiązanie które działa prawie identycznie jak ori włacznie ze sterowaniem z Idrive. :D

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
tez chce zalozyv ?TV z tym MPEG4 ale wprost mi mowia iz mimo duzego pokrycia odbior jest bardzo slaby i szkoda kasy ( wiadomosc z poprzedniego tygodnia )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się ostatnio przemieszczałem w tym na tylnym fotelu i muszę powiedzieć że w austrii, niemczech czy szwajcarii odbór jest idealny. Gdyby nie wyświetlacz byłoby super. Obraz zrywa bardzo, bardzo rzadko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

Nawiązując do tematu i mojego pierwszego postu sprawa z wymianą tunera TV w serwisie na gwarancji skończyła się pozytywnie. Po dość długich negocjacjach Serwis dostarczył w grudniu nowy tuner mpg4 lecz nie podjął się jego wymiany. Tak się dogadaliśmy. Wymiana jest banalna przepięcie wtyczek oraz kilka wkrętów czas ok 5 min wszystko zadziałało od razu. Dodatkowo tuner został przypisany do samochodu, żeby w serwisie nie wyrzucało błędów. Tuner działa ok w miastach ok 80-90% pokrycia, w trasie zdecydowanie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.