Skocz do zawartości

zmiana rozmiaru opon


woyteck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam letnie opony na alu o rozmiarze 225/50/R16. Z powodu zużycia się opon zastanawiam się nad zakupem 205/55/R16 ponieważ są tańsze oraz jest większa dostępność. Obliczyłem i średnica sie nie zmieni po założeniu innych opon. Co sądzicię o takiej zmianie? Czy ma to wpływ na jazde, raczej normalny styl jazdy... Dodam że mam E36 320 z 97 roku. Proszę o opinie.
Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga ma 7,5 cala to około 187 mm, wiec 205 mm opony powinna też wejść. Opory toczenia i spalanie jest mi obojętne, i tak nie widzę różnicy zimą na węższych oponach.

Zastanawia mnie co w przypadku stłuczki, chodzi o ubezpieczenie, czy to prawda że towarzystwo ubezpieczeniowe moze stwarzać problemy z wypłatą odszkodowania, jeśli rozmiar opon jest inny niż zalecenia fabryki?

 

Zresztą obecnie zimą i tak jeżdze na 195/65/r15 co też podobno nie do tego auta. W jeżdzie nie odczuwam żadnych zmian

Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na taką felgę powinny być 225 ale 205 też spokojnie wejdą. Też coś słyszałem że niektóre ubezpieczalnie czepiają się jeśli jeździ się na niewłaściwych oponach ale nie znam konkretów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam letnie opony na alu o rozmiarze 225/50/R16. Z powodu zużycia się opon zastanawiam się nad zakupem 205/55/R16 ponieważ są tańsze oraz jest większa dostępność. Obliczyłem i średnica sie nie zmieni po założeniu innych opon. Co sądzicię o takiej zmianie? Czy ma to wpływ na jazde, raczej normalny styl jazdy... Dodam że mam E36 320 z 97 roku. Proszę o opinie.

Witamy :)

Pod linkiem opony do BMW 3 można znaleźć odpowiednie rozmiary z homologacją.

Pozdrawiamy,

Rezulteo :)

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.