Skocz do zawartości

Jakie koszta robocizny w ASO


emotskl

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do BMW na Śląsku bo też czeka mnie pierwszy przegląd po zakupie. Zapytał o serwis składający się z wymiany oleju, filtra oleju, powietrza, paliwa, p.pyłkowego i płynu hamulcowego.

BMW Bawaria-Motors Katowice: Robocizna 622,38 zł + części 1296,91 = 1919,29 zł

BMW Gazda Gliwice (serwis rusza 1.02) od czwartku obiecuje mi wysłanie kosztorysu... Jak dostanę odpowiedź to napiszę. Na razie BMW Gazda zamiast walczyć o klienta pokazuje, że jakość nie będzie odbiegała od ich salonów FIATa :) Zobaczymy czy ceny też będą jak w Fiacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele części warto mieć własnych szczególnie dot. To oleju ktory jest w ASO drogi a do tego przeciętnej jakosci i parametrów.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj zostałem trochę zaskoczony przez ASO w Poznaniu-prosiłbym o Waszą konfrontację i napisanie jak wygląda sprawa cenowo u Was.

Chodzi o wymianę klocków z przodu w e81-dałbym sobie rękę uciąć,że rok,dwa lata temu płaciłem około 1500 PLN za przód i tył, dzisiaj zaśpiewali mi 1300 PLN za sam przód (same klocki, bez tarcz). Tez macie takie ceny za wymianę klocków?

Inna sprawa,że wcześniejsze "jedynki" już były bez pakietu serwisowego, a obecna jest z podstawowym pakietem. To możliwe,że ceny serwisu są dla "pakietowych" aut są wyższe (i wyrównują sobie "straty" na darmowych wymianach oleju etc)???

 

p.s.Cena podana przeze mnie obejmuje materiał i robociznę (oczywiście wszystkie pierdoły typu czujniki,kasowanie inspekcji etc)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie placilem okolo 160zl za wymiane oleju, filtrow. Kupilem filtr oleju, olej, filtr przeciwpylkowy, filtr powietrza. Tego ostatniego nie wymieniano. Pieczatka w ksiazce jest. Nie specjalnie tego dnia mialem czas szukac innego serwisu, w nieautoryzowanym pewnie 100ke mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img202.imageshack.us/img202/2025/serwis.png

 

Inchcape Warszawa, sprzed roku chyba

 

 

To jak to jest ze każde ASO ma inne stawki ??? Nie potrafię tego pojąć a było już o tym pisane w innym temacie :mad2: :mad2: :mad2:

Dlaczego tego nie ujednolicą ???

Wolny rynek mamy :D

 

Podliczając wymiane: oleju, f. pow, f. paliwa + przegląd podstawowy daje nam sume 590,4 zł

 

W Krakowie placilem okolo 160zl za wymiane oleju, filtrow. Kupilem filtr oleju, olej, filtr przeciwpylkowy, filtr powietrza. Tego ostatniego nie wymieniano. Pieczatka w ksiazce jest. Nie specjalnie tego dnia mialem czas szukac innego serwisu, w nieautoryzowanym pewnie 100ke mniej.

 

Tutaj za to samo kolega 160zl ?

 

Dlaczego AŻ takie rozbieżności? W Krakowie w którym serwisie robiłeś serwis? Ponieważ dzwoniąc do M-cars BMW dostałem info że wymiana WSZYSTKICH filtrów + oleju + przegląd to kwota 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.