Skocz do zawartości

Zmiana oleju


Adamek99999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy w bmw 730d 2004r. zmiane oleju trzeba robić w servisie muszą oni coś tam programować czy można tez w zwykłym warsztacie?? Za wymiane oleju w servisie w niemczech zaśpiewali mi 220 euro wiec słono ;/ a pozostało mi tylko 400KM do wymiany.Wiec czy muszę to zrobić w servisie czy moge w normalnym warsztacie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Skoro koncern BMW ustalił i zaleca wymianę oleju po takim czasie i przebiegu jak wskazuje komputer pokładowy (ok. 30 tyś km),a bada on lepkość i odczyn oleju, to po co wymieniać olej wcześniej, np. co 20 tyś. km ? Nie będziemy mądrzejsi od nich i nie wydaje mi się, że te pare tyś . km coś zmienia.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich jak Ty kochają ludzie z ASO. Już nie raz czytałem o tym że robi się to po to by szybciej się wszystko zużywało. Nie zauwazymy tego po 2,3 czy 4 latach ale po dłuższym czasie eksploatacji.

A w oleju nie jest mierzona lepkość tylko zmienia się przez ilość odpaleń, i specyfiką jazdy. Olej drogi nie jest i lepiej go wymieniać co 20tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takich jak Ty producenci olei i filtrów, najpierw dobrze poczytaj o tym jak komputer w BMW sprawdza stan oleju i dopiero coś sensownego napisz. W taki sposób jak mówisz robią to komputery z koncernu VW :) A poza tym warto też poczytać o takim gościu, który stwierdził że wymiana oleju to tylko zarobek dla ASO i producentów olei. Robił badania itp. W swoim samochodzie jeździł bez zmiany ponad 400 tyś km i samochód miał takie same parametry jak samochód po wymianach oleju. Ale oczywiście podchodzę do tego z przegięciem ale myśle, że okolice 30 tyś km na pełnym syntetyku są całkiem rozsądne.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz slyszę aby komputer badal lepkość i odczyn oleju jak napisal kolega lewybmw1 :mad2:

Owszem może pokazać stan oleju analizować czas pracy ilość odpaleń ale nie jego wlaściwosci chemiczne .

W skrzyni biegów olej jest niby zalany na zawsze a każdy musi go po jakims czasie wymienić.

Każdy olej po pewnym czasie traci swoje pierwotne wlasciwości i trzymanie się zasady 30 tys km to pozorna oszczędność przy niewielkich kosztach zakupu nowego.

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy. Ja się opierałem na moim o wiele starszym modelu i tak właśnie jest. Ale w Twoim bardzo wątpię że jest czujnik który bada lepkość oleju. To nie jest takie proste.

 

Niech koncerny olejowe mnie lubią. Niecałe 200zł za bańkę to nie jest majątek, a wiem że mam świeży dobry olej.

 

Skoro można nie wymieniać oleju tak długo to po co tak robisz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto czytać, a nie dumać :mad2: Warto też przeczytać np. Auto Świat z przed kilku tygodni gdzie jest właśnie opisane jak czujniki oleju w różnych markach badają jego stan... Wymieniajcie, wymieniajcie. Możecie nawet co 10 tyś km, bo to na pewno coś da :) A po za tym nikt tu nie mówi LONEK29 o oleju skrzyni biegów, co jest całkiem innym działem i tematem :mad2:
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że warto czytać nie tylko Auto Świat na temat jak często wymieniać olej.W większości mechanicy radzą wymianę już po 10-15 tys km w zależności o warunków jazdy a to ze względu na pogorszające sie wlasciwości oleju w miarę jego eksploatacji. Ogólnie olej traci z czasem wlasciwości rozpraszania sadzy zaczynają wytrącać sie osady szlam i nagary odkladają się pogarsza się jego lepkość i gorzej dociera do wielu miejsc.Producent często zaleca wymianę po 30 tys bo może pochwalić się sporadyczną obslugą samochodu wiedząc, że na gwarancji nic sie nie stanie a potem to zmartwienie klienta i dochód dla serwisu.W istrukcji BMW podane jest,że olej w skrzyni automatycznej jest zalany na zawsze a praktyka mówi co innego.

Jak kolega lewybmw1 podal są samochody w których czujnik bada lepkość i odczyn oleju to ciekawe w jakich takie nowości

są :norty: Ogólnie skrócenie wymiany oleju o polowę nie zaszkodzi silnikowi a na pewno wyeliminuje wiele poważnych usterek tym bardziej,że cena oleju nie jest dużym wydatkiem. Nigdy bym nie chcial kupic samochodu używanego z przebiegiem 200 tys

wiedząc, że od nowości mial wymieniany olej tylko kilka razy a może raz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idziemy z duchem czasu i nowości zawsze były , są i będą :) Nie po to produkują oleje różnych klas żeby je wymieniać jak mineralny po 10 czy 15 tyś km. Martwię się, że będziesz musiał kupować takie samochody bo rzadko który właściciel nowego samochodu BMW zmienia olej co 10-15 tyś km. A poza tym to nie są takie małe koszty bo w ASO są to dużo większe pieniądze jeżeli dodamy do tego olej, filtry i wymianę. Jak już wspominałem warto poczytać o tym gościu, który nie wymieniał oleju przez 400 tyś km i samochód ma +- takie same parametry jak na początku. Udowodnił, że w oleju po iluś tam tyś. km wytrąca się coś co poprawia smarowanie. No ale podchodzę do tego dość ostrożnie.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia, a mam troche tych Beemek, to wymiana oleju po ok. 30 tyś km w ogóle nie wpływa negatywnie na stan silnika i podzespołów. Ale oczywiście każdy ma swój rozum i będzie robił jak uważa. Tyle w tym temacie :)
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo nikt do BMW nie leje oleju mineralnego tylko syntetyk taki jaki jest zalecany a częstotliwość wymiany zależy od stylu jazdy czy w mieście jak dlugie przejazdy itd.no i wskazań komputera.W wiekszości w nowych samochodach nikt nie bedzie wymienial oleju częściej jak na przegladach :nienie:

Dopiero po kilkudziesieciu tys.km dawno po gwarancji mogą wychodzić różne niedomagania silnika ale to najczesciej zmartwienie nastepnych wlascicieli i koszty ewentualnych napraw.

Wiadomo,że uklad smarowania to podstawa dobrej kondycji silnika a jazda często na przepracowanym oleju zmniejsza diametralnie jego żywotność i wielu mechaników jest zdania,że 30tyś przebiegu do wymiany to przesada.

Gościu,który przejechal 400 tyś to pewnie na same dolewki zrobil kilka wymian a to co się wytrąca i niby polepsza smarowanie to sadza ale tylko do pewnego momentu a potem :cry2:

Myślę,że każdy wymienia wedlug swojego uznania wg.dbalości o samochód i zasobności portfela.

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.