Skocz do zawartości

e61 VFL kompletna zmiana Lamp. Na jakie?


zajob

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ze wzgledu, ze zamowilem sobie M-pakiet zderzaki- naszlo mnie, zeby wymienic i wszystkie lampy.

Pytanie jednak na jakie? Oczywiscie chodzi mi o lampy LCI, ale sa z tego co wiem trzy rozne warianty.

Moje auto jest z Bj.12.2006 ze sterownikiem swiatel lm2 czyli tym po lifcie.Posiadam swiatla Xenon skretne z jedna soczewka, modul szperacza zapala zarowke od dlugich H7. Optycznie podobaja mi sie lampy z dwoma soczewkami, ale ponoc te wewnetrzne soczewki to atrapa? Podejzewam, ze bede musial tak czy tak przekodowac na bi-xenon. Wiec moze odrazu z doswietlaniem zakretow? Beda pasowac? W moich starych jak chcialem przekodowac na doswietlanie zakretow to zamiast halogenow zapalala sie zarowka od dlugich. Wolal bym te z podwojna soczewka i funkcja doswietlania w halogenach. Tylne wiadomo na LCI i jakis tam kabelek i kodowanie,albo gotowy modul wtyczkowy-tyle tylko ze kosztuje 300€ :shock: Macie moze doswiadczenie czy po przekodowaniu wszystko dziala jak nalezy po dlugim czasie :?: Slyszalem,ze potrafi sie cos tam psuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jaka atrapa? Przecież w e60 LCI w lampie gdzie druga soczewka " wygląda jak przeciwmgielny" ma w sobie żarówkę i doświetla statycznie przy niskich prędkościach..

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i troche nagmatwalem :D

Chodzi mi o to czy jest mozliwosc zalozenia lampy z dwiema soczewkami ( jedna atrapa) przekodowac na bi-xenon i przekodowac na doswietlanie zakretow w halogenach, tak jak np. w X3 lub X5

Jesli nie to pozostaja mi te lampy z smiesznym halogenem na drugiej soczewce :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byscie powiedzieli na te swiatla do tylu US wersja?

http://www.ebay.de/itm/Original-BMW-e61-5er-Touring-LCI-LED-Ruckleuchten-Rucklichter-Heckleuchten-/121044799772?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3ABMW%7CPlatform%3AE61&hash=item1c2ed5111c#ht_500wt_1203

Przod te:

http://allegro.pl/bmw-5-e60-e61-lampy-komplet-lamp-xenon-lift-lifcie-i2864771832.html

sa tez tansze, ale bez przetwornic i zarowek i nie wiem, czy moge wykorzystac te, ktore posiapam w swoich przed lci. No i jak to jest z tym doswietlaniem zakretow? Robil juz to ktos w halogenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle sie rozgladam za przednimi lampami i powiem wam czym wiecej pytam, tym bardziej glupieje. jedni mi pisza,ze oprocz lamp potrzeba-

Moduł LM2 AHL xenon dynamic. Inni, ze Modul LM2 AHL i przetwornice do xenonow, a jeszcze inni, ze jesli mam lampy z końca 2006 roku można wykorzystać moduły z pod lamp(moduł skrętny,przetwornice).Są takie same jak w liftach. Jedni mowia, ze jak z dwoma soczewkami to nie ma skretnych, inni, ze tylko te z soczewka i tym "halogenem" beda pasowac, ale wtwdy inne moduly, przetwornice... :shock:

Wiec jak to jest- moze mi ktos jakos pomoc?

Co dokladnie potrzebuje oprocz (lub jakie) lampy. Jak je podlaczyc? itd...

Przypomne posiadam auto z 12.2006 z Lampami xenon skretnymi(dynymik). Posiadam modul LM2 z- welcom,home,day light8 te ostatnie w swiatlach dlugich) podczas przekodowywania na doswietlanie zakretow zapala mi sie zarowka w swiatlach dlugiich.

Przerabial juz to ktos w podobnym Bmw do mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pasują do twojego modelu i dynamiki jak i bixenony.Jęsli nie miałeś wsześniej dynamików to sobie odpuść,dużo przeróbek i kombinacji.Wybór należy do ciebie.Pamiętaj aby przy zakupie nie trafić na lampy np.GB,USA.Ja przerabiałem ten temat 2 lata temu,wtedy było ciężko o moduł LM2 ,a i z przeróbką nie każdy dawał sobie radę zakończyć bez komplikacji.Ty masz już prawdopodobnie moduł LM2,więc dobry szpec :norty: da radę go zakodować.Przełożenie lamp oddaj specjaliście także bo w E61 trudno przeprowadza się tylną wiązkę w klapie do dodatkowych lamp.A przednie kable trzeba ciąć i lutować pod nowe kostki.

Wracając do lamp mam skrętne ale osobiście jak i chyba większości podobają się z 2 soczewkami w lampie.I dodam że jak dla mnie ten patent BMW ze skrętnymi działa tylko przy b wolnej jeździe.Po prostu soczewki nie nadążają przy zakrętach i to jest dla mnie najmniej potrzebne.Ale jest to moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Bylem wlasnie w Bmw i jestem madrzejszy. Ze wzgledu, ze posiadam modul LM2 AHL ( swiatla skretne) to moge tylko swiatla skretne zalozyc( jedna soczewka i jeden halogen). Jak chce z dwiema soczewkami (xenon zwykle) to musze jeszcze dodupic moduly LM2 LRW zeby dzialalo :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Dobre jajca, od kiedy to lepszy modul trzeba zmieniac na gorszy ? Oczywiscie ze na Twoim module pojda tez lampy nieskretne wystarzy przekodpwac modul...

Nie rozumiem tez problemu z lampamiusa, ok z UK rozumiem ale usa...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jajca, od kiedy to lepszy modul trzeba zmieniac na gorszy ? Oczywiscie ze na Twoim module pojda tez lampy nieskretne wystarzy przekodpwac modul...

Nie rozumiem tez problemu z lampamiusa, ok z UK rozumiem ale usa...

 

Problemu z lampami Usa nie ma jesli chodzi o podlaczenie. Jednak w tylnych lampach zewnetrznych migacz ledowy mroga na czerwono, a nie na zolto :D

- i to juz problem dla policji i przegladu :duh:

Odnosnie lamp przednich. Jesli masz racje to da sie przekodowac, a czy do tego bedzie mozna przerobic doswietlanie zakretow w przeciwmgielnych???

Jesli tak to szukam tylko tych z dwiema soczewkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jajca, od kiedy to lepszy modul trzeba zmieniac na gorszy ? Oczywiscie ze na Twoim module pojda tez lampy nieskretne wystarzy przekodpwac modul...

Nie rozumiem tez problemu z lampamiusa, ok z UK rozumiem ale usa...

Kolega chce zmienić wszystkie lampy----a więc i również tylne lampy.

CYT"

"Jak w temacie. Ze wzgledu, ze zamowilem sobie M-pakiet zderzaki- naszlo mnie, zeby wymienic i wszystkie lampy.

Pytanie jednak na jakie? Oczywiscie chodzi mi o lampy LCI "

Koniec cytatu

A więc zwracam mu uwagę aby uważał i nie kupił jakiejś "Okazji".

Już ci kolego tłumacze o co chodzi z lampami USA-mają czerwone kierunki(diody).Więc nie przeszło by u nas w PL. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jajca, od kiedy to lepszy modul trzeba zmieniac na gorszy ? Oczywiscie ze na Twoim module pojda tez lampy nieskretne wystarzy przekodpwac modul...

Nie rozumiem tez problemu z lampamiusa, ok z UK rozumiem ale usa...

 

Problemu z lampami Usa nie ma jesli chodzi o podlaczenie. Jednak w tylnych lampach zewnetrznych migacz ledowy mroga na czerwono, a nie na zolto :D

- i to juz problem dla policji i przegladu :duh:

Odnosnie lamp przednich. Jesli masz racje to da sie przekodowac, a czy do tego bedzie mozna przerobic doswietlanie zakretow w przeciwmgielnych???

Jesli tak to szukam tylko tych z dwiema soczewkami :D

 

Jednak tak niedarady z tym przekodowaniem. LWR sprawia problem i ciagle bedzie wyskakiwal meldunek o bledzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy musze kupic kompletne lampy lci skretne z zarnikami i przetwornicamu, czy moze gole lampy i wykozystac te z moich lamp przed lci rowniez xenon dynamik? Czy te przetwornice od xenonu i te od skretu oraz zarniki sa takie same w przed i po lifcie? Beda pasowac i funkcjonowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy musze kupic kompletne lampy lci skretne z zarnikami i przetwornicamu, czy moze gole lampy i wykozystac te z moich lamp przed lci rowniez xenon dynamik? Czy te przetwornice od xenonu i te od skretu oraz zarniki sa takie same w przed i po lifcie? Beda pasowac i funkcjonowac?

 

Jeżeli masz samochód z 12.2006 to masz nowsze przetwornice Hella 5DV009 i palniki D1S, więc możesz tego użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie. Czy moduły skrętu przed liftem pasują do lamp skretnych LCI. Np. moduł skrętu o nr. 7 189 312 ma oznaczenie smc II z kolei nr który go zastępuje np. 6 934 836 ma oznaczenie smc, info z http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7189312-skrzynka-elektron-alc-niekodowana . Rozmawiałem z kilkoma handlarzami jedni mówią, że to to samo drudzy, że musi być koniecznie poliftowy bo inaczej nie będą działać tak jak trzeba :duh: . To w końcu jak to jest :mad2: Jeszcze jedna ciekawa rzecz to są te same nr modułów co do e46 :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.