Skocz do zawartości

[E39] 528i 523i Padająca przepustnica - elektroniczna


michals

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam temat.

Problem ten dotyka właścicieli aut z elektroniczną przepustnicą, np. w moim 528i podwójny Vanos, 523i.

Czy ktoś wie, co tam ulega uszkodzeniu? Osobiście zmienianą miałem trzy razy, dwie używane i ostatnio, jesienią kupiłem nową, jest ok. Znajomy zmieniał z 5 razy i równo ze mną znów kupił ostatnio też nową. Jemu, niestety, znów komputer zgłasza błąd przepustnicy, typowe zachowanie - na desce błąd silnika i kontrola trakcji, auto nie chce wchodzić powyżej ok. 2000 obr., i falują obroty. Będzie reklamował przepustnicę w Intercarsie, ale czy może ktoś to rozpracował i wie, o co tam chodzi? Co tam pada w tej przepustnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego, spotkałem się z błędami MDK (nie pamiętam dokładnych numerów błędów) w dwóch 528i, z których jedna była i nadal jest moja. Oba błędy ok 2,5 roku temu. W obu przypadkach rozwiązaniem było skasowanie wartości adaptacji, problem ustąpił z miejsca i nigdy do tej pory nie powrócił w żadnym z tych aut. Objawy typowe i takie właśnie, jak opisałeś. Za pierwszym razem wyjmowałem, czyściłem, itp, dopiero na końcu kasowanie adaptacji. W drugim aucie od razu kasowanie adaptacji i po problemie. Spróbuj i mam nadzieję, że pomoże.

PZDR!

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnicę, naturalnie. Wyjąłem (trochę grzebania jest) przepustnicę, na warsztat i jazda sprayem do gaźników lub Pb i papierem. Lśniła jak nowa a błąd był ten sam. Jest kilka typów z tego, co pamiętam. Ja miałem chyba z żółtą naklejką a kolega z niebieską...nie chcę wprowadzić Cię w błąd, bo trochę czasu minęło...w każdym razie spróbuj skasować adaptację, powinno pomóc. U nas (specjalnie dzwoniłem do kolegi) problemów po dziś dzień brak.

KRASNYJ BUMIER

BMW = Bus Metro Walk

Cottage terrorist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Co masz na myśli mówiąc "skasowałem adaptację"?Pozdrawiam

 

Za pomocą programu np. INPA kasujesz adaptację, czyli wcześniejsze jak by to określić zapamiętane ustawienia(dobre lub nie) sterownika od silnika itp.

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.