Skocz do zawartości

[e91] dziwne stuki n47d20a


zitek

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na częste pytania odnośnie tematu odpowiadam:

 

W moim silniku pęknięty był blok pomiędzy 2 i 3 cylindrem. Pęknięcie było tak małe że gołym okiem niewidoczne dopiero kontrola bloku pod ciśnieniem wykazala pekniety cylinder. Czy to bylo powodem stuków - wydaje się że tak - u mnie silnik został wymieniony na inny, ale dostepnosc tego silnika jest bardzo ograniczona :(

 

A w dodatku BMW ladnie zamiata fuszerke pod dywan wypuszczajac silnik N47D20C - 184 KM ktory jest zupelnie inna konstrukcja a oznaczenie pozostalo takie samo - przypadek? Nie sądze raczej ukrywanie bubla :( zastepujac go nowym (mam nadzieje juz pozbawionym wad) silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,


Chciałbym odświeżyć trochę temat ponieważ u mnie pojawił się podobny bądź ten sam problem.

Posiadam od 1.5 roku BMW e91 320d 2.0 Diesel 177ps 2007r. Grudzień . N47. Przewertowałem Fora oraz Yt i nie znalazłem jednoznacznej przyczyny tych stuków. Diagnozy tak jak wyżej w dyskusji przeróżne od panewek,popychaczy,zaworów,wtrysków,pompy wody po luźne swiece , pekniete bloki, zły olej, koło pasowe, zużyty klin na wale korbowym czy rozrząd.

W moim BMW usterka pojawia się tylko na rozgrzanym silniku przy minimalnych obrotach po przejechaniu minimum około 30-60km. Podczas dodawania gazu stuk ustępuje. Na zimnym silniku całkowity ich brak. Temperatura silnika podczas jazdy (100-140km\h) 88-94 stopni, po jeździe na postoju od 91-98. Auto nie traci mocy w ogóle. Brak wycieków jakichkolwiek . Auto ma przejechane 176 000km potwierdzone w ASO. Wszystkie filtry wraz z olejem zostały wymienione 6000 km temu. świece są nowe wraz z modułem , wtryski wszystkie sprawdzone. Wlany preparat do zagęszczenia oleju aby wykluczyć całkowicie panweki. Sprawdzona kompresja cylindrów. Jedyna usterka jaka jej doskwiera to koło pasowe i pasek jest do wymiany (Przy odpalaniu chwilowy pisk paska oraz po włączeniu np. klimatyzacji zaczyna być słychać "świerszczyk" wtedy kiedy jest wieksze obciążenie) Ale dźwięk ten nie słychać od strony koła.W linkach podaje filmiki :


Stukot :


Stukot i otwarcie korka wlewu oleju : https://www.youtube.com/watch?v=IjKyQQ6R2LE

Stukot i dodawanie gazu : https://www.youtube.com/watch?v=t0jSt9H5V44&t=42s


Podobne filmiki na YT :

1) https://www.youtube.com/watch?v=82ybYuyAJ7k

2)



Po obejrzeniu i przeczytaniu masy materiału moja diagnoza zbliżałaby się do zużytego klina na wale bądź zawor albo popychacz ale nie jestem mechanikiem piszę tylko czysto teoretycznie wiec proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Myslalem ze to Rozrząd zmieniłem dwumase ze sprzeglem ròwnież ale ten odglos co sie pojawia jest niepokojacy sluchac go ewidentnie nad wtryskami u gory z lewej strony bardziej ale mechanik wtryski wykluczył jak klekocze że tak powiem to nagrywam Filmik ale comechanik ma na to powiedziec nie wie co to jak do niego pojade to jest w porzadku i tak w kolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Witam.Panowie mam problem z dziwnym cykaniem ( tykanie)dźwięk narasta wraz z obrotami Najdziwniejsze jest to gdy podłącza aplikację btool i wejdę w zakładkę korekty wtryskiwaczy to wtedy nic nie tyka a jak wyjdę z tej zakładki to ten dźwięk pojawia się spowrotem.Ktoś ma jakieś pomysły? Bmw e91 2.0d 184km 2010rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.