Skocz do zawartości

Problem z oponami zimowymi


Szokal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu zakupiłem Bmke 5 E60 , i pojawił się mały problem . Kupiłem opony zimowe roczne od kolegi który miał je w nowej s-klasie założone .Natomiast w wulkanizacji powiedzieli mi ze ich nie założą i nie będą odpowiadać za auto . Zupełnie tego nie rozumiem . Gdyż zestaw to był dwie opony Dunlop Sport Winter Run Flat 255/50 R17 i dwie opony zwykłe Continental Winter 255/50 R17 ale XL ! . I narazie założyli mi runflaty na tył oczywiście a z przodu pozostały letnie . Pytanie mojego polega na tym czy koniecznie muszę mieć ten run flaty z przodu czy mogę założyć te Continentaly Xl i po prostu chcą mnie w balon zrobić w wulkanizacji żebym kupił nowe run flaty . A druga sprawa jeśli tak , to co z tym będzie się wiązać ze będę miał Runflaty z tyłu i z przodu zwykłe Xl . Dzięki za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Run Flat mają zupełnie inną konstrukcję od zwykłych opon i może to bardzo pogorszyć właściwości jezdne kiedy jest założony taki mix, wulkanizator ma rację i z pewnością kierował się względami bezpieczeństwa. Albo zakładasz 4 x zwykłe albo 4 x Run Flat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi o to że te dwa typy opon zupełnie inaczej pracują podczas jazdy i są wyprodukowane w zupełnie innej technologii. Pewnie gdybyś założył to byś mógł jeździć ale pogorszy się prowadzenie samochodu i systemy bezpieczeństwa mogą działać niepoprawnie.

 

Zobacz jaka jest różnica między zwykłą oponą a RFT

 

http://img26.imageshack.us/img26/7562/dunlopdsstreifen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.