Skocz do zawartości

e39 520D 2002r długo kręci rozrusznikiem na zimnym przestany


kacor87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pierwszy raz na forum, dlatego z góry przepraszam za brak obycia :). Szukałem juz chyba wszedzie i nigdzie nie znalazlem odpowiedzi. Problem polega na tym, iż moje bmw (520D Touring 2002r silnik M47 136KM) dlugo kreci rozrusznikiem na zimnym przestanym silniku. Tak ze 2-3sekundy. Na youtube widzialem mase filmików na których e39 520D odpalają od kopa przy -15stC. Wiem ze to nie jest benzyna i musi pokręcic, ale w przypadku gdy silnik sie nagrzeje i przejade kilka kilometrow nastepnym razem odpala na dotyk. Czy ktorys z forumowiczow mial podobny problem? zastanawialem sie nad pompa VP44 albo szczelnoscia instalacji paliwowej (moze zapowietrza sie po dluzszym postoju) sytuacja ma miejsce w kazdej temperaturze, aczkolwiek im zimniej tym dluzej kreci rozrusznikiem. Dodam jeszcze ze gdy jade w trasie i cisne mocno auto, to podczas puszczenia gazu i hamowania silnikiem oraz ponownego dodania gazu czuje sie lekkie szarpniecie (tak jakby pompa nie dzialala przez okolo 1 sekunde. taka sytuacja ma miejsce rzadko ale zastanawiam sie co moze byc powodem. Zalewam go zawsze Verva na orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie tez kiedyś długo kręcić na zimnym silniku (niekiedy trzeba było z plaka bo inaczej nie złapał). Problemem okazała się pompa VP44, po jej uszczelnieniu nawet przy temp. -20*C pali na tzw. dotyk ;)

 

Kolego a mozesz mniej wiecej powiedziec ile taka operacja kosztuje i na czym polega. Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to CI nie powiem bo nie mam pojęcia ale na wymianie uszczelek chyba. Koszt jaki mnie to wyniosło to 900pln ale w cenę wliczona była jeszcze wymiana dolnych wahaczy po obu stronach ;) Od czasu uszczelnienia minął już rok i odpukać wszystko śmiga jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.