Skocz do zawartości

E38 Aktualizacja softu skrzyni WinKFP - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

problem mam z aktualizacja softu skrzyni poprzez WinKFP. Polecialem zgodnie z tutorialem, comfort mode, assembly number itd, wpisalem VIN, done, update i tu zonk - pokazalo sie okienko, w ktorym powinny byc wersje obecne i mozliwe do dogrania, ale obok obecnej nie ma nic, a ponizej, do upgrade pokazuje sie 0. Flash oczywiscie nie idzie, wywala blad, ze konieczny jest 7 cyrfowy numer. Owszem, numer pojawia sie pod VINem w glownym oknie, gdy wklepie assembly numer ale znika po wybraniu update pod f3. Z softem silnika poszlo, pokazalo numeru obecnego i nowszego softu ale mam wersje najnowsza wiec nie upgrade'owalem. Co dziwne w katalogu na dysku, tam gdzie powinien byc soft skrzyni (GS328), sa tylko jakies male, konfiguracyjne pliki, po dograniu recznie z SP daten nic nie zmienia sie :mad2: Na 100% jest nowszy soft do skrzyni (nawet kilka wersji dla 1422786) ale WinFKP nie daje rady, albo ja cos mieszam... Uzywam BMW Standard Tools. Pomocy, prosze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie malo tych firm :cry2:

 

Wyglada na to, ze mam niekompletne pliki SP-Daten dla E38. Moze znajdzie sie ktos zyczliwy kto mi je podrzuci, bo kazde jedne sciagniete z chomikow i tym podobnych to to samo archiwum :mad2: ?

 

PS. Probowalem metoda opisana przez Tomka - wybieralem tylko modul do update, done bez VIN i znow F3 i wtedy pokazuje info o braku pliku 1422768 :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.