Skocz do zawartości

Skrzynia Biegów 520d automat Pytania!


Senzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy więc na wstepie chciałem sie przywitac,jeszcze raz Witam!:) posta pisze w imieniu mojego Taty..Sprawa wyglada tak..kupilem sobie e46 318d:) Tato był pod wrażeniem marki,udalo mi sie go namowic zeby przeszedl na "naszą" strone i skłonilem go do kupna BMW:) Przesiadka z mercedesa w203 na bmw e61.

BMW 520d 163ps i automat:) Pytanie... dobry wybór? Auto z ksiazka serwisową..do konca przebieg 200tyś..kilka pytan..jak dbac o to ? Podkreślam to pierwszy automat mojego taty:) Co ile wymieniac i jak to sie robi i jakie są koszta serwisu skrzyni automatycznej..Czy spodziewac sie jakis problemow ogolnie z BMW e61..i z tą automatyczną skrzynią..prosze o rozpisanie sie to bardzo pomoze mojemu ojcu:) Dzieki bardzo! Pozddrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów odbywa się wedlug zaleceń producenta – zazwyczaj co 30 000 – 60 000 km. Niektórzy producenci piszą że olej w ich samochodach jest „lifetime” jeśli samochód ma jednak ponad 150 000 km lub ponad 8 lat to zalecamy wymianę oleju na własne ryzyko. Zazwyczaj skrzynie z olejami lifetime „padają” po około 200 000 km – na tyle często producent oblicza życie skrzyni biegów. Wymieniając olej możemy je znacznie przedłużyć – nawet do 300 000 – 400 000 km. Zaleca sie wymiane oleju wraz z filtrem .No i takze liczy sie styl jazdy, w zadnym wypadku nie katowac :!:

Mi kiedys automat umarl przy 280 000 km :cry: Spalily sie tarcze 1,2 i 3 biegu :cry:

 

tu masz pomocne rysunki http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=NJ31&mospid=48808&hg=24&fg=15

 

Zaoszczedzisz na oleju -wydasz na naprawy :mad2:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mam tylko jeden problem ze skrzynią mianowicie po odpaleniu na ciepłym silniku stuknie w skrzyni i szarpnie nią,.

 

Sprawdz sobie lacznik miedzy skrzynia a walem taki elastyczny element. moze to on sie konczy.. i koniecznie sprawdz ilosc oleju w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze standart to wyciek z okolicy miski przy jakiejś wtyczce u mnie po wymianie płynniej zrzuca biegi ...

 

 

pozdro

TL

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.