Skocz do zawartości

e36 hatchback ads vs obd


dako3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupilem wlasnie e36 hatchback 2000r 1,9b, jakie moje zdziwienie ze moj obd nie chce dzialac, jedynie silnik moge sprawdzic.

Przeczytalem, ze w hatchback'u potrzebny jest ads zeby inpa dzialala i tu moje pytanie naprawde nie da sie nic przekombinowac zeby mi kabelek dzialal, dodam, ze na e46 i e39 smiga wszystko, mam interface obd II z przejsciowka na obd od m-paq.

 

Chce skasowac blad poduchy i zakodowac sobie w ncs pare rzeczy ale jesli mi nie laczy sie z modulami to ncs'a nawet nie odpalam...

 

Ma ktos jakis pomysl...

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

Wiec, na poczatek serdeczne podziekowania za podpowiedz, okragle pod maska dziala bez problemow,

podlaczalem wczesniej, jednak mi nie chodzilo, zrobilem instalke od nowa inpy i hula jak talala,

ale mam problem z jednym bledem od poduchy, nie chce mi sie skasowac czy ktos moze wie czemu ???

 

oto blad :

 

http://img594.imageshack.us/img594/4076/39253907.png

 

a i jeszcze odrazu zapytam:

 

jak wlacze podgzewanie siedzenia kierowcy to mi gasnie po okolo 4-5s co to moze byc, pasazera dziala...

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak styku w napinaczu pasa pasażera. Wtyczka jest gdzieś pod fotelem spróbuj ją poprawić, przeczyścić w 95% przypadków pomaga. Jak wejdziesz w livedata od poduszek to tam masz ładnie pokazane który styk nie styka jak poruszasz wtyczką to widać na bieżąco jak styk się pojawia na wszystkich powinno być OK wyświetlone.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

sprawdzalem tutaj gdzie zapina sie pas jest tam kostka z kabelkiem i wszystko wydaje sie byc ok i kabelek caly, niepoprzecierany, mozliwe, ze styki sparcialy i nie przechodzi sygnal, jeszcze zobacze dokladnie jak bedzie troche cieplej bo pizdzi ostatnio niesamowicie,

 

dzieki i pozdrawiam

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze zapytam...

 

w ncs'ie przy kodowaniu przy "executiv job" wyskakuje mi blad:

 

http://img844.imageshack.us/img844/293/74738293.png

 

 

szukam sp daten dla e39 i dla wlasnie e36, moze ktos ma namiar na aktywne linki,

i od razu spytam o update softu

 

chcialbym wgrac nowy do e39 i e36 przy uzyciu inpy, szukam instrukcji postepowania ...

 

pozdrawiam :}

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softu nie wgrasz inpą jedynie DIS, Winkfp lub Pasoft.

 

Sp daten znajdziesz na chomiku. pierwszy z brzegu wygooglany: http://chomikuj.pl/benokogel/diagnostyka+BMW/SP+Daten+v41/e36

 

Co do błędu w ncsie to błąd ogólny kodowania, przypuszczm że używasz wersji 3.0.8. Spróbuj wersję 3.1.0.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.