Skocz do zawartości

szumy z okolic dmuchawy/nawiewu


Rydes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może już się ktoś zetknął z podobnym problemem , a mianowicie przy prędkościach powyżej 80km/h , od pewnego czasu , zaczyna mi szumieć z okolic nawiewów .

Początkowo myślałem że zrobiło się jakieś małe rozszczelnienie np. uszczelki szyby czołowej lub drzwi , ponieważ hałas ten ( konkretnie szum ) jest dosłownie identyczny jakby jechało się z bagiem lub nartami na dachu.

Podczas tego szumu wystarczy na panelu sterowania klimatyzacji włączyć przycisk obiegu wewnętrznego powietrza lub oczywiście ręcznie wyłączyć całkowicie nadmuch i wtedy hałas ustaje ( bo zamykane są klapki nawiewu ) . Stąd moje przypuszczenie że może gdzieś łapie jakieś lewe powietrze ( tylko skąd ??? ) , szczególnie słyszalne przy wyższych prędkościach .

Nadmieniam , że auto jest bez jakiejkolwiek przeszłości wypadkowej , dlatego raczej wykluczam np. pęknięcia wcześniej sklejanych klapek .

Wszelkie porady bardzo mile widziane , ponieważ jest to dość uciążliwe i niekomfortowe podczas dłuższych tras .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest ok , w sumie nie tak dawno wymieniałem kompletne sprzęgło kompresora .

 

Zresztą problem opisany w temacie posta występuje również przy wyłączonej klimie , także raczej załączenie/wyłączenie śnieżynki nie ma z tym nic wspólnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Zresztą problem opisany w temacie posta występuje również przy wyłączonej klimie , także raczej załączenie/wyłączenie śnieżynki nie ma z tym nic wspólnego(...)

 

No to Cię zaskoczę. Kompresor w E9x pracuje CAŁY CZAS. Sprzęgiełko które wymieniałeś, to zrywalne sprzęgło jednorazowe na wypadek wystąpienia w sprężarce nadmiernych oporów. Praca sprężarki sterowana jest zaworem znajdującym się wewnątrz w zakresie 5% - 100% przez moduł IHKA (panel klimatyzacji).

 

Łatwo możesz zweryfikować moje słowa. Otwórz szybę i pobaw się włącznikiem. Nie ma słyszalnego charakterystycznego "cyknięcia" elektromagnetycznego sprzęgła, również obroty nie skaczą gwałtownie tylko bardziej płynnie po chwili.

 

Tak więc sprężarka może hałasować, już raz zerwała z jakiegoś powodu sprzęgło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście artuj masz rację w 100% , że kompresor pracuje cały czas , nie podlega to nawet żadnej dyskusji , chodziło mi tylko o to , że ogólnie klimatyzacja raczej nie ma wpływu na opisywane szumy , tym bardziej że są one słyszalne tylko przy prędkościach od mniej więcej + 80km/h. , a jakby hałasowała klima to prędkość nie miała by takiego znaczenia .

 

Ps. Sprzęgło wymieniałem nie z powodu zerwania , tylko przy okazji wymiany koła pasowego , bo zauważyłem już luzy .

 

Chyba bardziej rację będzie miał skrab z tymi klapkami , ale zlokalizować tak po omacku , tak naprawdę nie wiedząc dokładnie czego się szuka , to jakaś masakra....... :(

 

Liczę jeszcze , że może ktoś już przerabiał ten było nie było uciążliwy problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to po prostu klapa obiegu zamkniętego? Wraz ze wzrostem prędkości, jest ona lekko przymykana aby kompensować pęd powietrza. Może tutaj jest problem? Akurat jej funkcjonowanie sprawdzisz łatwo po demontażu filtra kabinowego.

Po prostu się zaciela klapka nawiewu w OOOO b7 tez tak miałem :norty: ,ale nie było takiego zaś szumu :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.