Skocz do zawartości

Problem z nawiewami - nie dmucha na nogi i przednią szybe


KruchyE39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W moim X3 działają tylko nawiewy środkowe (na tułów). Próbowałem już wszystkich ustawień klimatyzacji (mam klime automatyczną) i w każdej możliwej kombinacji powietrze wieje tylko przez środkowe nawiewy. Próbowałem włączyć program ogrzewania/odmrażania przedniej szyby i zgodnie z ideą dmuchawa pracuje wtedy na max. obrotach, ale powietrze także wieje tylko ze środkowych kratek. Po zamknięciu ręcznym środkowych nawiewów, słychać dmuchanie z okolicy otwieranego ekranu nawigacji na desce rozdzielczej i oczywiście także nie dmucha ani na szybę ani na nogi.

Czy to może być problem ze sterownikiem odpowiedzialnym za regulację klap nawiewów, czy może tylko bezpiecznik lub jakiś problem mechaniczny ? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko działa normalnie. Przyciski od ręcznego sterowania kierunkiem nawiewów podświetlają się po wciśnięciu na zielono, a od ogrzewania przedniej szyby na pomarańczowo. Wyświetlacz temperatury i siły nawiewu też działa poprawnie. Zauważyłem, że przy przełączaniu kierunku nawiewów nic nie słychać (żadnych mechanicznych odgłosów przełączania klap), nie wiem czy tak powinno być i czy to może wskazywać na to, że silniczek od regulacji klap jest uszkodzony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.