Skocz do zawartości

E46 ostrzeganie o niskiej temp zewnętrznej, jak wyłączyć?


hanibal0

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 2 lata temu aktywowałem sobie funkcję ostrzegania o niskiej temp zewnętrznej, tzw. oblodzenie i przy temp. zew. +3C na desce mruga temp. 3x i jest aktywowane powiadomienie dźwiękiem.

Problem w tym, że ten dźwięk mnie denerwuje i chcę go wyłączyć, jednak nie mogę znaleźć która funkcja za to odpowiada. O ile pamiętam kodowałem to w NCS'ie ale jeśli ktoś wie jak to zrobić w DIS'ie to też będę wdzięczny.

Ogólnie potrzebuję informacji jaką funkcję zmienić w NCS lub jak to zrobić w DIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety męczę się dalej z tym powiadomieniem, nie wiem jak mam zakodować AKMB bo u mnie mogę połączyć się tylko przez EWS i KMB, próbowałem połączyć się przez KMB, sczytać FSW_PSW.TRC, przekopiować do FSW_PSW.MAN, zmieniłem:

AUSSENTEMP_WARN_AKUSTIK

nicht_aktiv

 

ale nie mam pojęcia jak to później wysłać do ecu, raz wybrałem z listy F4 moduł KMB i później zakodowałem ale po pierwsze nic to nie dało a po drugie wydaje mi się że coś przez to przekombinowałem, niby zegarek się zresetował a później po przekręceniu kluczyka na zapłon coś jakby dmuchawa zaczęła głośno pracować. Mam nadzieję, że nic nie skopałem :?

 

Może mi ktoś pomóc w wyłączeniu tego powiadomienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zczytac tylko modul AKMB.

Po polaczeniu sie przez np. KMB wybierz READ ECU (F4).

Tam wybierz interesujacy cie modul - AKMB.

Jesli wszystko zrobiles OK, w pliku FSW_PSW.TRC masz zczytane ustawienia tylko interesujacego cie modulu.

Sprawdzisz to w prosty sposob po wielkosci pliku FSW_PSW.TRC, wszystkie moduly moga zajmowac nawet 250kb, pojedynczy okolo 10 - 20 kb.

Kopiujesz zarawrtosc FSW_PSW.TRC do PUSTEGO pliku FSW_PSW.MAN i zmieniasz te wartosci, ktore cie interesuja (AuSSEN temp....).

Nastepnie zmieniasz w NCS prace programu na kodowanie, przez F2 (Change JOB), na SG_CODIREN (bo przy zgrywaniu pojedynczego modulu powinno tam byc ustawione SG_LESEN czy jakos tak).

Finalnie wciskasz F3 - Execute JOB.

Polecam kazda modyfikacje przeprowadzac na podlaczonym prostowniku.

 

P.S. - Pamietaj, aby zawsze przed wlaczaniem NCS'a kasowac CALA zarawrtosc pliku FSW_PSW.MAN (musi byc w folderze ale pusty).

Pozdrawiam !

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, generalnie sprawa wydaje się prosta, tylko że przy wyborze ECU ja nie widziałem AKMB tylko KMB (nie mam pojęcia czy to ten sam moduł, pewnie tak a różnica pewnie w tym że mam autko z '98r).

W każdym bądź razie, temat na chwilę obecną jest nieaktualny, z WIELKĄ POMOCĄ m-ka ustawiłem to w car/key memory, a teraz muszę poczekać aż temp. spadnie do +3C żeby się przekonać czy gong się pojawi. Większość roboty wykonał m-ka zdalnie, począwszy od podania linku do eng NCS'a, kończąc na sprawdzeniu wykonanych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Cześć,

odgrzeje "kojtleta", ale pewnie jeszcze niejednemu to się przyda. Mianowicie, aby wyłączyć powiadomienie o niskiej temperaturze (mruganie aktualnej temperatury + sygnał dźwiękowy), oraz automatyczne przełączanie funkcji na wyświetlaczu na temperaturę otoczenia, należy zmienić wszystkie poniższe parametry w AKMB/KMB na nieaktywne:

 

QUITT_A_TEMP_WARNUNG_LSS

nicht_aktiv

AUSSENTEMP_WARN_AKUSTIK

nicht_aktiv

CC_AUSSENTEMPERATUR

nicht_aktiv

 

Pamiętajcie, że przy tej operacji zostaną wyzerowane wszystkie wyświetlane wartości. No może bez całkowitego przebiegu :lol:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.