Skocz do zawartości

E46 320D Touring 1999 Problem z napędem


haker151

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jakieś 1.5 tygodnia temu pojawił się dziwny objaw podczas jazdy.

Przy obrotach ok. 2300 - 2400 na biegu 4 (czasem również na 3, na 5 nie sprawdzałem) wciskam gaz i auto nie ciągnie słychać głośne buczenie

w okolicach tylnego siedzenia, samochód przestaje ciągnąć (tak jak w zimie opony obracają się na lodzie - identyczne odczucie),

obrotomierz staje na tą chwilę w pozycji przed 3 tys obrotów (przecież przy ślizgającym sprzęgle obroty rosną a nie zatrzymują się).

Przy puszczeniu gazu nawet delikatnym delikatnie zerwie i ciągnie, najdziwniejsze jest to że na 1, 2 takich objawów zupełnie brak.

Mechanik wymienił mi dyfer (kupiłem na auto złomie z identycznej bmki) i nadal to samo.

Wlał mi jeszcze (używając igły) przez meszki na półośkach oleju przekładniowego (podobno mogły się krzyżaki wysuszyć ??)

Kazał pojeździć tydzień i zobaczyć czy jest coś lepiej, bo jak nie to piasty w kołach się kończą.

Co wy na to ??

Spróbuje nagrać to komórką i zapodać tutaj.

Mam nadzieje że mi coś pomożecie.

BMW e46 Touring TC Witamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błędów nie ma. Nic się nie świeci.

W INPIe i DISie też błędów nie ma, po za takimi drobnymi, które co jakiś czas się pojawiały i je kasowałem.

Dzisiaj sprawdzałem znowu. Zapaliłem po pracy i jadę to nawet na 2 biegu było, na 3 i 4 std również ale na 5 też i to już przy 2000 obrotów.

Dokładam gazu i buczy i identyczne uczucie jak w zimie mieliłoby kołami, bo delikatnie puszcze gaz to jest zryw do przodu.

A jak pulsuje gazem tj. ujmuje przy 2500 i dokładam i tak znowu kilka razy to buczy i zrywa przy puszczaniu itd.

Dyfer okazał się dobry, a mechanik mówi mi teraz o piaście i łożysku tylnego koła. Tyle że gwarancji nie daje i jak to nie będzie to efektu nie będzie a

kasy mi nikt nie odda.

BMW e46 Touring TC Witamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.