Skocz do zawartości

bmw e36 323i zmiana wtrysków lpg na jakie?


kryszak11

Rekomendowane odpowiedzi

Przemierzyłem pozostałe przewody (oczywiscie pomiary wykonane przy włączonym silniku, w pełni rozgrzanym...na biegu jałowym

 

czerwony i biały to na pewno podgrzewanie wystepuja tam napiecia ok 14V i 10V

 

zółty ma 0,2V - 4,7V (wydaje mi sie ze to jest sygnał do ecu)

 

czarny ma 0 - 0,37v nie mam pojęcia do czego służy, a moze to jest sygnał do ecu :?:

 

na próbe podłączyłem przewód żółty i pojawia sie wykres sinusoidy na oscyloskopie na biegu jałowym, przy schodzeniu z obrotów (hamowania biegami pojawia si elinia pozioma, z kolei i ostrym bucie sinusoida jest "bardziej gęsta" znaczy w tym samym czasie jest więcej skoków napięcia niż na biegu jałowym....

czy tak własnie ma być :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach podsumowania dla tych, którzy chcą sobie podpiąć sondy (dwie w przypadku R6) do STAGA 300 isa2.....

 

1) silniki m52 (2.0 2,5 2,8 ) bmw e36 sondal lambda SIEMENS napięciowa (0-5V) odwrócona - 4 przewody

2) zółty przewód to własnie sygnał, do którego należy się podłączyć:

3) Bank 1 - przewód fioletowy Staga

4) Bank 2 - przewód fioletowo - szary Staga (poniżej zdjęcie)

 

http://img835.imageshack.us/img835/3906/o2sensorsbank12.jpg

 

Wpinamy sie nie bezpośrednio w przewód sondy lambda ale wprzewód w tej plastikowej listwie z przewodami elektrycznymi pomiędzy ECU a wtyczkami sond

 

W programie wybieramy opcje sondy lambda: napięciowa odwrócona (0v - bogata). Następnie w opcjach auto adaptacji wprowadzamy zakres działania sondy.

 

Podpięcie sondy ma sens tylko w tedy gdy autoadaptacja jest włączona i działa korekcja M2....no i chyba jeszcze podczas zbierania mapy benzynowej...

 

 

Może komuś sie przyda...ja na razie testuje jak sie beda zachowywać mapki z właczona autoadaptacją i sondami i czy spalanie wzrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie...jaka opcja powinna być ustawiona w zakładce <> :?:

 

Mam silnik r6 i jest ustawione <6 cylindrów> a przecież tam są cewki pojedyncze.....

 

kiedy próbuje przestawić na opcje <> to silnik przełącza sie z gazu na benzynę...jaka opcja jest poprawna i czy ma to w ogóle jakieś znaczenie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak mam znaleźć pin 75 na ecu, i jak dojrzeć który przewód idzie do tego pinu?

Wiem że mam sygnał żółty (lambda) a w wiązce są dwa zółte a nie wiem który z tych żółtych idzie do pinu 75.

Też mam sonde siemensa silnik m50b20 na siemensie '94r

http://img338.imageshack.us/img338/4369/sygnaturka2w.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam znaleźć pin 75 na ecu, i jak dojrzeć który przewód idzie do tego pinu?

Wiem że mam sygnał żółty (lambda) a w wiązce są dwa zółte a nie wiem który z tych żółtych idzie do pinu 75.

Też mam sonde siemensa silnik m50b20 na siemensie '94r

 

Nie wiem czego dokładnie tyczy sie towje pytanie...jesli chcesz podłączyc sondy lambda do staga to wystarczy podpiąć zółte przewody sond do przewodów fioletowego i fioletowo-szarego tak jak napisałem.....

 

masz dwa żółte przewody bo masz dwie sondy lambda jedna na każde 3 cylindry...musisz je podpiąc tak jak napisałem wczesniej (obie)

 

Jesli nie jestes pewien czy to właściwe przewody to wez miernik napiecia i sprawdz czy napiecie zmienia sie w przedziale 0,2- 4,8V - to jest sygnał sondy lambda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.