Skocz do zawartości

wibracje na postoju


mgdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopiero zaczynam przygodę z tą marką i powiem że jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o możliwości trakcyjne autka i pewnie na ten temat napisano już wszystko na tym forum.Ale ja troszkę z innej beczki.Otóż gdy stoję na postoju i dzwignia skrzyni (automat ) ustawiona jest w pozycji "P"-parking drgania auta przy włączonym silniku są bardzo minimalne w momencie przełączenia na "D"-jazda (noga na hamulcu) są one wyrażnie odczuwalne i silnik pracuje troszkę głośniej.Nie wiem czy to jest normalne? Nie mam zadnych stuków w czasie odpalania czy gaszenia autka .Startuje gładko. Ma moż ktoś jakieś sugestie? A moż jestem przewrażliwiony? :shock: 320d-163 KM nalatane ma 180kk
Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy tym przebiegu może już koło pasowe (tłumik drgań skrętnych) nie spełniać swojej funkcji lub też poduszki silnika ale jeśli silnik jak by głośniej chodził to raczej to pierwsze lub ewentualnie można sprawdzić wtryski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić olej w skrzyni poziom oraz czy muszę go wymienić czy tez nie ? i czy to jest skomplikowana operacja? czy mogę to dać do mechanika ktory nigdy nie wymieniał oleju w automatach? czy tez muszę isc do renomowanej firmy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w Gdańsku jest wielu mechaników, którzy to zrobią z palcem w nosie i grzebali przy niejednym automacie. No i nie skubną Cię.

Jak masz warunki to pewnie i sam to sprawdzisz, tylko wiadomo - kanał. Swoją drogą jak nigdy nie zmieniałeś oleju w skrzyni to mógłbyś się pokusić, niektórzy chłopaki nawet w manualach zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jak sprawdzić olej w skrzyni poziom oraz czy muszę go wymienić czy tez nie ? i czy to jest skomplikowana operacja? czy mogę to dać do mechanika ktory nigdy nie wymieniał oleju w automatach? czy tez muszę isc do renomowanej firmy ?

operacja pewnie skomplikowana nie jest ale droga.Mechanik powiedział mi że sam olej to dopiero część kosztów wraz z olejem trzeba wymienić filtr olejowy a ten zintegrowany jest z miską olejową tak że olej + filtr z miską olejową +robota =około 1500zł :mrgreen:

Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
  • 3 miesiące temu...
Witam.Jestem po wymianie poduszek silnika.Poduszki nie wyglądały źle , ale po demontażu okazało się że są orginalne z 2005 roku.Po wymianie i odpaleniu szok.Nie ma jakichkolwiek wibracji czy drgań ani na P,ani na R czy D.Najlepiej wydane pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.