Skocz do zawartości

wibracje na postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam dopiero zaczynam przygodę z tą marką i powiem że jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o możliwości trakcyjne autka i pewnie na ten temat napisano już wszystko na tym forum.Ale ja troszkę z innej beczki.Otóż gdy stoję na postoju i dzwignia skrzyni (automat ) ustawiona jest w pozycji "P"-parking drgania auta przy włączonym silniku są bardzo minimalne w momencie przełączenia na "D"-jazda (noga na hamulcu) są one wyrażnie odczuwalne i silnik pracuje troszkę głośniej.Nie wiem czy to jest normalne? Nie mam zadnych stuków w czasie odpalania czy gaszenia autka .Startuje gładko. Ma moż ktoś jakieś sugestie? A moż jestem przewrażliwiony? :shock: 320d-163 KM nalatane ma 180kk
Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Przy tym przebiegu może już koło pasowe (tłumik drgań skrętnych) nie spełniać swojej funkcji lub też poduszki silnika ale jeśli silnik jak by głośniej chodził to raczej to pierwsze lub ewentualnie można sprawdzić wtryski.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów.
Opublikowano
  • Autor
dzieki za sugestie w poniedzialek jadę sprawdzic .dam znac co i jak :shock:
Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Opublikowano
jak sprawdzić olej w skrzyni poziom oraz czy muszę go wymienić czy tez nie ? i czy to jest skomplikowana operacja? czy mogę to dać do mechanika ktory nigdy nie wymieniał oleju w automatach? czy tez muszę isc do renomowanej firmy ?
Opublikowano

Podejrzewam, że w Gdańsku jest wielu mechaników, którzy to zrobią z palcem w nosie i grzebali przy niejednym automacie. No i nie skubną Cię.

Jak masz warunki to pewnie i sam to sprawdzisz, tylko wiadomo - kanał. Swoją drogą jak nigdy nie zmieniałeś oleju w skrzyni to mógłbyś się pokusić, niektórzy chłopaki nawet w manualach zmieniają.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
jak sprawdzić olej w skrzyni poziom oraz czy muszę go wymienić czy tez nie ? i czy to jest skomplikowana operacja? czy mogę to dać do mechanika ktory nigdy nie wymieniał oleju w automatach? czy tez muszę isc do renomowanej firmy ?

operacja pewnie skomplikowana nie jest ale droga.Mechanik powiedział mi że sam olej to dopiero część kosztów wraz z olejem trzeba wymienić filtr olejowy a ten zintegrowany jest z miską olejową tak że olej + filtr z miską olejową +robota =około 1500zł :mrgreen:

Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Masz bardzo drogiego mechanika. Na allegro zestawy do zmiany oleju czyli miska z filtrem+uszczelka+olej są po ok 800zł. Robocizna to max 200zł.
Opublikowano
Te wibracje na wolnych obrotach to prawdopodobnie uszkodzony konwenter.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Niekoniecznie. Znajomemu po dolaniu oleju (puściła uszczelka miski i był dość spory wyciek) wibracje ustały.
  • 8 lat później...
Opublikowano
Witam i co bylo przyczyną tych wibracji ?
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
Witam.Jestem po wymianie poduszek silnika.Poduszki nie wyglądały źle , ale po demontażu okazało się że są orginalne z 2005 roku.Po wymianie i odpaleniu szok.Nie ma jakichkolwiek wibracji czy drgań ani na P,ani na R czy D.Najlepiej wydane pieniądze.
Opublikowano
Witam, Jacek 2791- Jakiej firmy założyłeś poduszki?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.